PKO BP Ekstraklasa: Kamil Grosicki wybrany zawodnikiem 16 kolejki Ekstraklasy!

W magazynie „Ekstraklasa po godzinach” na antenie stacji Canal+ Sport ukazały się wyniki głosowania na zawodnika 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zwycięzcą okazał się gracz Pogoni Szczecin- Kamil Grosicki!

Efektowny mecz z Lechią Gdańsk w derbach Pomorza

W 16. kolejce ligowej Pogoń Szczecin mierzyła się z Lechią Gdańsk w pojedynku określanym mianem „derbów Pomorza”. Mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla ekipy gospodarzy. Niesamowity występ w tym spotkaniu zaliczył Kamil Grosicki, który co prawda nie znalazł się w podstawowym składzie, lecz już w 22. minucie pojawił się na boisku zmieniając Rafała Kurzawę. Jak się okazało, był to kluczowy moment spotkania. Skrzydłowy Pogoni zaliczył asystę przy bramce Luki Zahovicia i wydatnie pomógł swojemu zespołowi w odniesieniu widowiskowej wygranej.

Obecny sezon w wykonaniu Kamila

W tym sezonie skrzydłowy Pogoni wystąpił w 9 spotkaniach. W tym czasie udało mu się 1 raz wpisać na listę strzelców w meczu z  Jagiellonią Białystok. Do tego dorobku należy dodać także 2 asysty przy bramkach swoich kolegów.

Jego forma systematycznie pnie się w górę, co może cieszyć nie tylko fanów szczecińskiego klubu, ale przede wszystkim widzów. W optymalnej formie Grosicki udowadniał, że jest naprawdę solidnym zawodnikiem. Świadczyć o tym mogą  między innymi seryjne występy w reprezentacji Polski.

Trzymamy kciuki za dalszy rozwój zawodnika Pogoni, który zaczyna nareszcie odbudowywać swoją karierę po nieudanej przygodzie w Anglii. Kto wie, może w przypadku ewentualnej zmiany selekcjonera, dla Kamila znajdzie się nawet miejsce w reprezentacji?

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter