PKO BP Ekstraklasa: Jacek Zieliński nowym dyrektorem sportowym Legii! Zastąpi na stanowisku Radosława Kucharskiego

Jak podaje dziennikarz Interia.pl, Sebastian Staszewski, Radosław Kucharski nie będzie dłużej pełnił funkcji dyrektora sportowego Legii Warszawa. Na stanowisku zastąpi go Jacek Zieliński- były piłkarz „Wojskowych”.

Przyczyny zmiany na stanowisku dyrektora sportowego

Według różnych przekazów, Dariusz Mioduski miał przekazać Jackowi Zielińskiemu pełnię władzy w kwestiach sportowych. Jest to spowodowane fatalną dyspozycją klubu w ostatnich miesiącach. Legia, która miała walczyć o kolejny tytuł mistrzowski, zajmuje aktualnie przedostatnie miejsce! Działacze stołecznego klubu zmuszeni są działać, aby przywrócić Legię na właściwe tory.

Zmiany w strukturze klubu

Już parę tygodni temu, w Legii głośno było o nowym wicedyrektorze sportowym, w postaci Pawła Tomczyka. Priorytetem Dariusza Mioduskiego było zatrudnienie Marka Papszuna. Tomczyk miał to zadanie znacząco ułatwić, jednak po rezygnacji Marka Gołębiewskiego prezes zdecydował się na obecnego na liście płac klubu- Aleksandara Vukovicia.

Dzisiaj klub poinformował o kolejnej znaczącej zmianie. Poznaliśmy nazwisko nowego dyrektora sportowego, jakim będzie od tej pory Jacek Zieliński.

Jacek Zieliński jako piłkarz i trener

Zieliński znany jest głównie z występów w Warszawskiej Legii w roli zawodnika. Jako obrońca stołecznego klubu zagrał w 329 oficjalnych meczach i strzelił 7 bramek. Wcześniej występował w zespole Igloopolu Dębica, dla którego rozegrał 34 mecze w ciągu 6 lat. Najważniejsze jednak były jego występy w barwach narodowych. Zieliński w latach 1995–2003 60 razy zakładał koszulkę z orzełkiem na piersi. Wystąpił między innymi na Mistrzostwach Świata 2002.

W roli trenera, Jacek Zieliński pracował w klubach takich jak właśnie wyżej wspominana już Legia, Korona Kielce, Lechia Gdańsk. Był także dwukrotnie asystentem w reprezentacji Polski. Nigdzie jednak nie zagrzał miejsca na dłużej i od 2014 roku nie mogliśmy oglądać go na ławce trenerskiej.

Udostępnij:

Facebook
Twitter