PKO BP Ekstraklasa: Gorący czas w Zagłębiu. Czy Dariusz Żuraw zostanie zwolniony?

Pierwszej części sezonu 2021/22 w wykonaniu Zagłębia Lubin na pewno nie można zaliczyć do udanych. Ekipa „Miedziowych” po 15 rozegranych spotkaniach zajmuje dopiero 14. pozycję w lidze. Wskutek słabej dyspozycji zespołu, z posadą trenera klubu z Dolnego Śląska może pożegnać się Dariusz Żuraw.

Ostatnie wyniki KGHM Zagłębia Lubin

Na niekorzyść trenera Żurawia przemawiać może fakt, że ostatnie zwycięstwo w lidze Zagłębie odniosło jeszcze we wrześniu (25.09) z rozczarowującą w tym sezonie Wartą Poznań. Trzy spotkania listopadowe ekipy z Lubina to trzy porażki. Oprócz niedawnej porażki z Rakowem w Częstochowie 4:0, „Miedziowi” ulegli także u siebie Radomiakowi oraz na wyjeździe Lechii Gdańsk. Do tego podopieczni trenera Żurawia nie imponowali stylem. Mecze Zagłębia wręcz potwierdzały uformowany stereotyp lubinian, jako „najbardziej nijakiej drużyny w Ekstraklasie”.

Dariusz Żuraw jako szkoleniowiec Zagłębia

Trener Żuraw pracę w drużynie z Lubina rozpoczął 16 lipca 2021 roku, po tym, jak został zwolniony z funkcji pierwszego szkoleniowca Lecha Poznań. Zastąpił na stanowisku Martina Ševelę.

Potencjalni zastępcy Dariusza Żurawia

W gronie kandydatów do zastąpienia dotychczasowego szkoleniowca Zagłębia najczęściej wymienianymi są: Piotr Stokowiec i Pavol Stano

Pierwszy z nich w tym sezonie pracował już w Lechii Gdańsk, wiec zespół przejąć mógłby dopiero po nowym roku. Wynika to z przepisu odnośnie maksymalnie jednego klubu, jaki dany menedżer może prowadzić w jednej rundzie rozgrywek Ekstraklasy. Stokowiec posiada również doświadczenie trenowania Zagłębia, ponieważ pełnił funkcję pierwszego szkoleniowca w latach 2014-2017.  Zdołał m. in. wprowadzić klub z Lubina do Ekstraklasy oraz do europejskich pucharów. Po zwolnieniu, które nastąpiło 27 listopada 2017 roku, rozpoczął pracę w ekipie z Pomorza.

Pavol Stano natomiast do października pełnił funkcję trenera słowackiej MŠK Žilina. Został on nawet uhonorowany statuetką menedżera sezonu. Głównym zwolennikiem tego szkoleniowca jest dyrektor sportowy Zagłębia- Lubomir Guldan.

Najprawdopodobniej w przypadku ewentualnego zwolnienia, trenera Żurawia na stanowisku zastąpi menedżer tymczasowy, który ustąpi z niego po uzgodnieniu warunków z odpowiednim kandydatem na szkoleniowca „Miedziowych”.

 

 

 

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter