Piotr Tworek przestał pełnić obowiązki trenera Śląska Wrocław

W środę, 25 maja, występujący w Ekstraklasie Śląsk Wrocław poinformował o zakończeniu współpracy z dotychczasowym trenerem pierwszego zespołu, którym do dziś był 47-letni Piotr Tworek.

Piotr Tworek szkoleniowcem Śląska Wrocław został 9 marca bieżącego roku. Wówczas zastąpił na tym stanowisku od dwa lata młodszego od siebie Jacka Magierę. W roli pierwszego trenera ekipy ze stolicy województwa dolnośląskiego zadebiutował zaledwie cztery dni później. Jego podopieczni zremisowali wówczas bezbramkowo w 25. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy z Radomiakiem Radom.

47-latek poprowadził wrocławian łącznie w 10 meczach. Tylko jeden z nich (2:1 z Wisłą Płock) zakończył się zwycięstwem jego zespołu. Pozostałe to z kolei sześć remisów i trzy porażki, co dało wrocławianom odległe, 15. miejsce w końcowej tabeli, zatem Śląsk uplasował się tylko „oczko” nad strefą spadkową. W minionej kampanii „Wojskowi” wygrali zaledwie 7 spotkań, 14 zremisowali i przegrali aż 13.

„Wszyscy w Śląsku Wrocław jesteśmy bardzo rozczarowani poprzednim sezonem. Zarówno miejsce w tabeli, jak i styl, w którym drużyna wywalczyła utrzymanie, są dalekie od oczekiwań i możliwości naszego klubu. Jesteśmy wdzięczni trenerowi Piotrowi Tworkowi za podjęcie w trudnym momencie misji ratowania Ekstraklasy dla WKS-u i wykonanie tego zadania. W ostatnim czasie szczegółowo przeanalizowaliśmy sytuację, w jakiej się znaleźliśmy. Uznaliśmy, że potrzebna jest zmiana funkcjonowania drużyny, jej sposobu pracy i stylu gry. W przyszłym sezonie zespół poprowadzi nowy I trener i sztab szkoleniowy” – przyznał prezes Śląska Wrocław, Piotr Waśniewski.

W poprzednich latach Piotr Tworek z powodzeniem prowadził m.in. Wartę Poznań, z którą w sezonie 2019/2020 awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W swoim CV ma także pracę u boku 45-letniego Macieja Bartoszka, któremu asystował w Koronie Kielce, Termalice Bruk-Bet Nieciecza oraz Chojniczance Chojnice. Nazwisko jego zastępcy poznamy niebawem.

Dodaj komentarz