Piotr Nowak nowym szkoleniowcem Jagiellonii Białystok!

Prezentem świątecznym dla Ireneusza Mamrota od Jagiellonii Białystok było zwolnienie ze stanowiska trenera. Zdecydowanie lepszy podarunek otrzymał Piotr Nowak, który w ostatni dzień 2021 roku obejmuje stery „Żółto-czerwonych”.

Łączony z podlaskim klubem był również Jerzy Brzęczek, były selekcjoner reprezentacji Polski. Jego kandydatura została odrzucona głównie z powodów finansowych. Jak informują media, trener chciał zarabiać około 100-120 tysięcy złotych miesięcznie. Dla Jagiellonii nie było to najlepsze rozwiązanie.

Dlatego też postawiono na nieco „tańszego” szkoleniowca, który swoje doświadczenie zebrał m.in. w Stanach Zjednoczonych. Po zakończeniu kariery piłkarskiej Piotr Nowak otrzymał pracę w DC United. W pierwszym sezonie jego podopieczni zdobyli tytuł najlepszej drużyny klubowej w kraju, wygrywając Major League Soccer. Do klubowej gabloty dołożył również Supporters Shield. Następnie był asystentem seniorskiej kadry USA, a w tym samym roku objął reprezentację U-23. Jego ostatnim przystankiem w Ameryce była Philadelphia Union. Od 2014 roku pełnił funkcję dyrektora technicznego w reprezentacji Antigui i Barbudy. W latach 2016-2017 roku trenował Lechię Gdańsk, w której później został dyrektorem sportowym. „Od momentu definitywnego rozstania z Lechią trener Nowak pracował w strukturach organizacyjnych FIFA, gdzie zajmował się projektami doradczymi i edukacyjnymi reprezentacji oraz programów grassroots i piłki nożnej kobiet, był również ekspertem telewizyjnym” – czytamy w oficjalnym komunikacie

Umowa trenera pochodzącego z Pabianic obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

Udostępnij:

Facebook
Twitter