Piłkarze Jagiellonii po meczu z Cracovią

Dziś w ramach 22 kolejki PKO BP Ekstraklasy o godzinie 15:00 mierzyły się ze sobą 9 w tabeli Cracovia z 10 Jagiellonią. To spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Ten mecz nie rozpieszczał kibiców jeśli chodzi o bramki. Piłkarze Jagiellonii oraz trenerzy obydwu drużyn nie ukrywali, że czują duży niedosyt związany ze zdobyciem tylko 1 punktu.

Zlatan Alomerović

„Próbujemy w każdym meczu pozytywnie ciągnąć. Dzisiaj największym pozytywem było zero z tyłu. Mieliśmy w pierwszej połowie jeden stały fragment, po którym Rapa dośrodkował. Był to mecz, w którym dużo się działo w środku pola. Dużo strat, za mało odwagi z obydwu stron. Dlatego można szybko zapomnieć o tym meczu i skupić się na kolejnym. W naszej sytuacji każdy punkt się liczy. Jak nie możesz wygrać to trzeba remisować.”- przedstawił swój punkt widzenia bramkarz Jagiellonii.

O współpracy z linią defensywy w Jagiellonii

„Próbujemy rozwiązać wszystkie problemy. Czasami gramy z trzema młodzieżowcami plus Pazdan w ostatniej linii. Nie ma co narzekać. Po prostu jest taka sytuacja, musimy ją akceptować i z tego co mamy zrobić co najlepszego się da. Nie mam żadnych pretensji, dla mnie nieważne kto gra, ważne żebyśmy byli skuteczni. Ważne, żeby się dogadać. Trochę lepiej byłoby gdybyśmy mieli stabilizację. Musimy grać zawodnikami, którzy nie zawsze grają na swojej naturalnej pozycji. Dlatego tak jest. – stwierdza bramkarz Jagiellonii

Michał Nalepa o niewykorzystanej sytuacji

„Miałem bardzo dobrą sytuację tak jak Pan powiedział. Za bardzo chyba się skupiłem na tym, żeby dobrze uderzyć piłkę słabszą nogą, czyli lewą. Później gdzieś po meczu mówił mi nawet Bojan, że był gdzieś tam z lewej strony, żeby jemu gdzieś lekko ją wystawić na strzał, ale ja byłem w takiej sytuacji, na wprost bramki. Tylko powinienem przyłożyć nogę i ją trafić. Chciałem gdzieś wewnętrzną częścią stopy, ale jeszcze zaryłem o trawę no i wyszło to średnio. Była to dobra sytuacja, ale też mam do siebie mały żal, że nie wykorzystałem tego drugiego rzutu wolnego. To też była dla mnie dobra sytuacja. Uważam, że umiem z tego rzutu wolnego uderzyć. Cracovia ma bardzo wysoki zespół i ten mur też był dość wysoki, ciężko było go ominąć, ale była to i tak dobra sytuacja. „

O mądrości w grze 

„Dzisiaj zdecydowanie i z boku i z boiska gdzieś to tak wyglądał, że był duży chaos i właśnie zabrakło tego spokoju. Trener tego od nas wymaga, abyśmy cierpliwie pograli piłką z jednej strony do drugiej i szukali dokładnego podania w pole karne. Tutaj nie było tego. Wydaje mi się nawet, że z Górnikiem zagraliśmy lepiej pod tym kątem. Może gdyby ten spokój był i to wykończenie po tym naszym rozegraniu. Moglibyśmy pokusić się o zwycięstwo. Też mogę mieć pretensje do siebie, bo wszedłem i miałem pomóc kolegom. Wejść uspokoić, czasem przetrzymać piłkę, a czasami też na fantazji człowiek chciał jak najszybciej pociągnąć drużynę, strzelić bramkę. Potrzeba chłodnej głowy i grać spokojnie od lewej do prawej i sytuacja sama się stworzy”

Miłosz Matysik

” Po zderzeniu w Zabrzu nie ma żadnego śladu. Na badaniu wyszło, że jest wszystko w porządku i mogę być dostępny do gry. Dlatego dziś wystąpiłem w pierwszej jedenastce.”

O tym na jakiej pozycji gra mu się lepiej obrońcy czy pomocnika

„Tak naprawdę nie czuję większej różnicy pomiędzy defensywnym pomocnikiem a środkiem obrony, bo grałem na jednej i drugiej pozycji także tam gdzie będę potrzebny tam będę grał. Lubię się podłączyć, żeby zrobić przewagę i pomóc chłopakom w przodzie. Myślę, że to tylko na plus.”

Czy remis go zadowala?

„Na pewno czuję niedosyt, ale też wiem, że mogliśmy zostać skarceni tymi kilkoma kontrami. Trzeba uszanować ten jeden punkt, ale myślę, że musimy mieć większe ambicje.” – mówi zawodnik Jagiellonii

Rywalizacja z Rakoczym

„Poczułem, że będzie nawijał. Też analizuję mecze. Wiem jak poszczególni zawodnicy grają. Przygotowuję się do nich i myślę, że to teraz zaprocentowało”

Jagiellonia już za tydzień na własnym stadionie zmierzy się z Wartą Poznań. Cracovia również zagra u siebie. Pasy podejmować będą Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.

Jewhen Konoplanka może trafić do Ekstraklasy! – tutaj można przeczytać o nowym piłkarzu ekipy z Krakowa