Piątek wystawiony na sprzedaż!

Hertha Berlin planuje gruntowną przebudowę składu. Drużyna ze stolicy Berlina nie radzi sobie ostatnio najlepiej. Podopieczni Tayfuna Korkuta znajdują się na 14. miejscu w tabeli Bundesligi. Wiele zawodników trafiło na listę transferową, między innymi Polski napastnik – Piątek wystawiony na sprzedaż.

Piątek i jego początek w Hercie Berlin:

Reprezentant Polski trafił do stolicy Niemiec na początku 2020 roku. AC Milan sprzedał Polaka za 24 miliony euro. Piątek przychodził do Berlina jako gwiazda, odszedł z Serie A z mianem wspaniałego napastnika. Fani jego pierwszego zagranicznego klubu – Genoi uwielbiali go. Formą Piątka zachwyceni byli włoscy komentatorzy. Nadali mu oni nawet ksywkę „PIO PIO”.  Pensja Krzyśka na samym starcie w Berlinie wynosiła aż 5 milionów euro. Warto również dodać, że Hertha przygotowywała wtedy ciekawy i obiecujący projekt sportowy.

Problemy Krzyśka:

Niestety Piątek nie podtrzymał swojej formy z Włoch. W Hercie Berlin gra poniżej oczekiwań. Nigdy nie nawiązał do swoich najlepszych czasów w Serie A. W tym sezonie nie może wywalczyć miejsca w podstawowym składzie. Po wyleczeniu kontuzji kostki rozegrał tylko dziewięć meczów. Co więcej, Piątek strzelił tylko jedną bramkę i zaliczył asystę. Taka forma reprezentanta nie zadawala władz Herthy, dlatego Chcą oni go sprzedać. Magazyn „SportBild” donosi, że Piątek został już wystawiony na listę transferową, a kwota, która by zadowoliła włodarzy berlińskiego klubu to 15 milionów. Warto również dodać, że działacze niemieckiego klubu nie tylko chcą pozbyć się Polaka. Wypychani z klubu są także Marvin Plattenhardt, Davie Selke, Niklas Stark, Kevin-Prince Boateng i Lukas Klunter. Podsumowując Piątek oraz wyżej wymienieni zawodnicy mają wygenerować nowe fundusze na przebudowę składu.

Udostępnij:

Facebook
Twitter