Piątek może wrócić do Serie A! Hertha chce go sprzedać

Piątek może wrócić do swojej byłej ligi. Według Gianluki di Marzio Hertha Berlin zaakceptowała już ofertę kupna Polaka. Teraz decyzja należy do samego reprezentanta Polski. 

Piątek skreślony w Berlinie:

O odejściu Krzysztofa mówi się już bardzo długo. Piątek przyszedł do Herthy Berlin jako jedna z głównych twarzy nowego projektu. Działacze berlińskiego klubu chcieli stworzyć mocną drużynę ze stolicy Niemiec. Tak jednak się nie stało. Die Alte Dame kupiło wówczas 24-latka, za rekordową kwotę 27 milionów. Piątek nie podołał w Bundeslidze, w pierwszym swoim sezonie rozegrał 16 meczy, strzelając 5 bramek. A podsumowując jego wszystkie występy dla Herthy to „Pio Pio” ma zaledwie 13 bramek.

Dokąd odejdzie Polak?

Gdy Krzysztof został wystawiony na sprzedaż mówiło się o głównie o lidze tureckiej. Snajperem miało być zainteresowane Galatasaray. Jednakże obecnie to Genoa wysuwa się na prowadzenie w wyścigu o 26-latka. Szczegóły tej operacji ujawnia dobrze poinformowany Gianluca di Marzio. Reprezentant Polski występował już w Genoi. W sezonie 18/19 dla włoskiej drużyny strzelił 19 bramek. Był to wspaniały wynik, dzięki któremu Polak trafił potem do AC Milanu. Di Marzio twierdzi, że Rossoblu dogadali się już z Herthą Berlin. Krzysztof miałby trafić z powrotem do Włoch w ramach wypożyczenia z opcją wykupu za 17 milionów. Jednakże Piątek ma wiele ofert na stole, to do niego należy ostateczna decyzja.

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter