Philippe Coutinho został wypożyczony!

FC Barcelona oraz Aston Villa oficjalnie poinformowały, że Philippe Coutinho najbliższe pół roku spędzi na wypożyczeniu w drużynie z Birmingham.

FC Barcelona, która od dłuższego czasu bezskutecznie próbowała „opchnąć” Philippe Coutinho, może odetchnąć z ulgą. Brazylijczyk opuszcza Hiszpanię i na resztę sezonu trafia do Aston Villi na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu. Jeśli „The Villans” pokuszą się o kupienie piłkarza, to według informacji Matteo Moretto będą musieli wyłożyć 35-45 milionów euro. Do pełni szczęścia brakuje jedynie przejścia badań medycznych oraz otrzymania pozwolenia o pracę. Jak donoszą media, nowy pracodawca ma przejąć większą część jego pensji. Jest spora szansa, że ten ruch da „Blaugranie” zielone światło w sprawie zarejestrowania Ferrana Torresa do rozgrywek. Do tej pory nie było takiej możliwości z uwagi na Finansowe Fair Play, dlatego Hiszpan musiał uzbroić się w cierpliwość. Tym samym nowy nabytek FC Barcelony już za niedługo powinien zadebiutować w nowym zespole.

Co o Brazylijczyku uważa Steven Gerrard?

„To wspaniały piłkarz. Dzielenie szatni i boiska z Coutinho było absolutną przyjemnością, ponieważ on jest na poziomie, na którym jest bardzo niewielu piłkarzy. Jego wyobraźnia, jego kreatywność, niektóre skróty z jego udziałem są niesamowite. Warto je obejrzeć. Myślę, że to nazwisko mówi samo za siebie” – wspomina Steven Gerrard

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter