Kapitan Romy kontuzjowany

Lorenzo Pellegrini w meczu Roma- Torino opuścił murawę Stadio Olimpico już w 15.minucie. Powód? Kontuzja.

W niedzielne popołudnie Roma rywalizowała z zespołem Torino w ramach 14.kolejki Serie A. Zespół prowadzony przez Jose Mourinho wygrał 1:0 po trafieniu Tammy’ego Abrahama. Cieniem na ten wynik rzuca się jednak kontuzja jaką odniósł Lorenzo Pellegrini. Kapitan Romy opuścił murawę już w 15.minucie.

Najnowsze doniesienia włoskiego SkySports mówią o 30-40 dniach przerwy w grze. Pellegrini nabawił się kontuzji mięśnia czworogłowego uda. W tym sezonie środkowy pomocnik jest kluczowym piłkarzem Romy. W Serie A strzelił 5 goli i zanotował 2 asysty. Jednak nie tylko liczby świadczą o jego wielkości. Piłkarz ten odpowiada za kształt ofensywnych poczynań Romy.

Kto przejmie rolę lidera Romy?

Kto zatem weźmie rolę lidera Romy pod jego nieobecność? Wszystko na to wskazuje, że Henrik Mchitarjan. Ormianin mecze z Genoa i Torino może uznać do bardzo udanych. Przestawiony ze skrzydła na środek pola zyskał polot i jakość w swoich zagraniach. We wczorajszym meczu to on rozprowadził akcję bramkową, po której padł jedyny gol w w tym spotkaniu. Także on napędzał ataki przeciwko Genoi.

Jose Mourinho od kilku kolejek ustawia swój zespół w systemie 3-4-1-2. Jak sam jednak mówi jest to ustawienie tymczasowe. Po powrocie kilku kontuzjowanych graczy zamierza wrócić do grania 4-3-3. W meczu z Bologna, który odbędzie się w środę wieczorem duet środkowych pomocników mają stworzyć Veretout i Diawara. Covid wyklucza z gry Bryana Cristante. Wydaje się jednak, że rolę dyrygenta przejmie Mchitarjan.

Dziś już informowaliśmy o kontuzjach w zespole Juventusu.  Nie będzie to łatwy okres dla kilku zespołów z czołówki Serie A. Przed nami kolejka w środku tygodnia. Romę czeka najpierw wyjazdowy mecz z Bologna w środę. A następnie na weekend hitowo zapowiadający się mecz z Interem Mediolan na Stadio Olimpico.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter