Pelle van Amersfoort odejdzie z Cracovii?

Cracovia w dniu dzisiejszym rozpoczyna przygotowania do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy, a nowej umowy z drużyną „Pasów” cały czas nie podpisał Pelle van Amersfoort. Jeśli nie uda się przekonać Holendra do pozostania, to zespół Jacka Zielińskiego po raz kolejny straci wartościowego piłkarza, który odejdzie latem za darmo lub zimą za niewielkie pieniądze.

Kluczowy zawodnik Cracovii

Pelle van Amersfoort przeniósł się do drużyny z małopolski latem 2019 roku. Od początku przygody na stadionie przy ulicy Józefa Kałuży zapewniał, że na polskich boiskach chce nauczyć się fizycznej walki, aby potem spróbować swoich sił w silniejszej lidze. Holenderski napastnik szybko wpasował się do zespołu Michała Probierza i stał się bardzo wartościowym zawodnikiem. W pierwszym sezonie van Amersfoort 11-krotnie trafiał do siatki rywala, z czego trzy razy w Pucharze Polski, wygranym przez „Pasów” w tamtej kampanii. Wówczas 24-letni zawodnik wpisał się na listę strzelców w finałowym meczu z Lechią Gdańsk. W obecnym sezonie Holender w 18 występach w PKO Ekstraklasie zdobył 8 goli. Na dodatek we wrześniu Pelle Van Amersfoort skompletował swojego pierwszego hat-tricka w barwach Cracovii w spotkaniu przeciwko Piastowi Gliwice. Drużyna Waldemara Fornalika przegrała 2:4, a holenderski napastnik pokazał się ze swojej najlepszej strony.

Jaka przyszłość czeka Pelle van Amersfoorta?

Cracovia oczywiście chce zatrzymać swojego obecnie najlepszego snajpera. Śmiało można powiedzieć, że gdyby nie bardzo dobra dyspozycja Holendra, to drużyna „Pasów” kręciłaby się w okolicach strefy spadkowej. Trener Jacek Zieliński w rozmowie z portalem „Interia Sport” przyznał, że podczas negocjacji z Pelle niezbędna jest obecność prezesa klubu. Z kolei profesor Janusz Filipiak dla wspomnianego źródła półtora miesiąca temu mówił :

„Jeśli chodzi o przedłużenie jego umowy, to nie jestem optymistą. Pelle cały czas daje do zrozumienia, ze chce odejść, ale zobaczymy, jak się sprawy potoczą.”

Drużyna z małopolski znalazła się w niewątpliwie trudnej sytuacji. W czasie negocjacji pomiędzy władzami klubu, a 26-letnim napastnikiem miały paść naprawdę poważne kwoty. Mimo tego van Amersfoort nie dał się do tej pory skusić i przedłużyć umowy. Zgodnie z przepisami od 1 stycznia może już dogadywać się z innym klubem w sprawie transferu latem. Holender nie musi o tym informować swojego poprzedniego pracodawcy. Wszystko wskazuje na to, że bramkostrzelny zawodnik postawi kolejny krok w swojej piłkarskiej karierze i pożegna się z Cracovią. Jeśli 26-latek odejdzie z zespołu za dramo, to Krakowianie będą mogli pluć sobie w brodę. W ostatnich latach z zespołem „Pasów” pożegnało się kilku kluczowych zawodników, takich jak Krzysztof Piątek, Michał Helik, Damian Dąbrowski, czy Rafael Lopes. W przypadku szczególnie ostatnich dwóch piłkarzy Cracovia nie skorzystała finansowo, sprzedając ich za stosunkowo małą kwotę.

Fot. Borys Gogulski/Cyfrasport

Autor : FUTBOL INFO 

Udostępnij:

Facebook
Twitter