Pedro Tiba przejdzie do ligowego rywala?

Pedro Tiba w następnym sezonie nie będzie już reprezentował barw Lecha Poznań. 33-letni pomocnik nie przedłużył kontraktu, a więc będzie mógł odejść za darmo już tego lata. Bardzo dużym zainteresowaniem wykazała się Legia Warszawa, która musi budować kadrę na następne rozgrywki. „Wojskowi” ruszyli na zakupy i Portugalczyk prawdopodobnie nie będzie pierwszym transferem podczas tego okienka. Blaz Kramer jest bliski podpisania kontraktu z drużyną ze stolicy Polski. Widzimy, że Legia celuje w darmowe transfery i to może się opłacić. Jak informuje portal „Legia.net”, Tiba jest już dogadany i niedługo trafi na Łazienkowską. 

Włodarze Lecha chcieli tego uniknąć, gdyż jak wiemy Legia jest odwiecznym rywalem, ale także wiele wskazuje na to, że obie drużyny będą walczyły o mistrzostwo Polski w przyszłym sezonie. Dlatego świeżo upieczeni mistrzowie Polski chcieli uniknąć takiej sytuacji i liczyli, że Tiba odejdzie gdzieś za granicę. Będzie to spory cios dla kibiców „Kolejorza”, lecz to nie pierwsza taka sytuacja w historii tego klubu. Chociażby kilka lat temu Kasper Hamalainen zamienił poznański Lech na warszawską Legię.

Portugalczyk przeszedł do „Kolejorza” w 2018 roku z SC Bragi. Kwota transferu wyniosła milion euro. Od tamtego momentu  Pedro Tiba rozegrał w barwach Lecha rozegrał 142 spotkania, w których zdobył 13 bramek oraz zanotował 24 asysty.

Dodaj komentarz