Pedri z poważną kontuzją. Jest diagnoza

Pedri we wczorajszym meczu nabawił się kontuzji, która wykluczy go prawdopodobnie do końca sezonu.

FC Barcelona przegrała z Eintrachtem Frankfurt 2:3. Jest to spora kompromitacja. Większość uznawała Blaugrane jako murowanych faworytów do zdobycie trofeum Ligi Europy, lecz ich przygoda kończy się zaledwie na ćwierćfinale. Wczorajsze spotkanie od początku układało się pod dyktando gości, gdyż do 90. minuty prowadzili 3-0 i dopiero w doliczonym czasie udało się Barcelonie strzelić dwa gole, które nieco zmniejszyły gorycz porażki. Niemiecki zespół awansował do półfinału, gdzie zmierzy się z West Hamem już 28. kwietnia.

Hiszpański pomocnik zszedł z urazem po 45. minutach gry, a dziś znamy już diagnozę tego urazu. Pedri zerwał mięsień dwugłowy uda i wszystko wskazuje na to, że nie zobaczymy go już w tym sezonie. 19-latek jest obecnie jedną z największych gwiazd „Dumy Katalonii”. Na początku tego sezonu również doznał kontuzji, lecz odkąd gra regularnie to jego występy robią ogromne wrażenie. Na gali Balon’Dor otrzymał on nagrodę „Golden Boy” za najlepszego piłkarza wśród młodzieżowców. To wyróżnienie można dostać tylko w wieku poniżej 21. lat. Pedri rozegrał w barwach Barcelony już 74 spotkania, a przypomnijmy, że ma on zaledwie 19 lat. Zawodnik w ostatnich dwóch ligowych meczach zdobył dwie bramki, które dały Blaugranie komplet punktów.