Paweł Olkowski wróci do Ekstraklasy?

Paweł Olkowski

fot. facebook.com/Paweł-Olkowski

Paweł Olkowski ma zostać nowym zawodnikiem Górnika Zabrze. Taką informację podał Piotr Koźmiński z „WP Sportowe Fakty”.

Ekipa Górnika Zabrze zna już swoje położenie przed końcem sezonu. Na pewno utrzymają się w Ekstraklasie, no i nie zagrają w Europejskich Pucharach w następnym sezonie. W związku z tym przedstawiciele drużyny z województwa śląskiego prowadzą działania, aby znacząco wzmocnić zespół Jana Urbana przed startem kolejnych rozgrywek.

Jak informuje dziennikarz serwisu sportowego Wirtualnej Polski Piotr Koźmiński, Górnik Zabrze jest blisko zamknięcia transakcji pozyskania Pawła Olkowskiego. Do finalizacji transferu ma brakować jedynie podpisów złożonych przez 32-letniego zawodnika.

W związku z tym Olkowski zaliczy powrót do Zabrza. Były reprezentant Polski występował już w tym klubie w latach 2011-14. 

32-latek przejdzie do zespołu prowadzonego przez Jana Urbana na zasadzie wolnego transferu. Po tym sezonie wygasa jego kontrakt z Gaziantep FK. A zdecydował się na opuszczenie zespołu w związku z małą liczbą występów w trwających rozgrywkach. Olkowski tylko w tym sezonie rozegrał raptem 4 mecze dla tureckiego klubu.

Gdy po raz pierwszy Paweł Olkowski opuszczał Górnik, to wyjechał za granicę. Najpierw przez 4 lata grał dla FC Koeln. Potem był przez rok zawodnikiem angielskiego Boltonu. A od 2019 jest zawodnikiem Gaziantep FK. Defensor wystąpił także 13 razy dla reprezentacji Polski.

 

Dodaj komentarz