Paulo Sousa oficjalnie nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski!

Dziś, chwilę po godzinie 20:00, prezes PZPN- Cezary Kulesza ogłosił za pośrednictwem Twittera rozwiązanie kontraktu z Paulo Sousa. Portugalski trener będzie musiał zapłacić odszkodowanie i zrzec się reszty przynależącej mu pensji.

https://twitter.com/Czarek_Kulesza/status/1476268225230999563

Decyzja zarządu

Cała sytuacja spowodowana jest oczywiście niedawnym zamieszaniem związanym z deklaracją portugalskiego szkoleniowca co do opuszczenia szeregów naszej kadry. Paulo Sousa miał być dogadany z Flamengo jeszcze przed rozmową z prezesem PZPN. Dzisiaj Cezary Kulesza wraz z całym zarządem ustalili, że przyjmują warunki rozwiązania umowy i były selekcjoner został oficjalnie wolnym trenerem. Był to prawdopodobnie ostatni krok przed ostatecznym wylotem Sousy do Brazylii.

Paulo Sousa- praca z kadrą

Przygodę z naszą reprezentacją, Sousa rozpoczął 21 stycznia 2021 roku. Zastąpił na tym stanowisku Jerzego Brzęczka.

Początkowym celem Portugalczyka było wyjście z grupy podczas Mistrzostw Europy, co jednak się nie udało. Mimo wszystko ówczesny prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, pan Zbigniew Boniek postanowił dać mu drugą szansę i pozwolić Sousie na awans na Mistrzostwa Świata w Katarze. Naszej reprezentacji udało się końcowo zapewnić udział w barażach, ale były już selekcjoner, odpuszczając ostatni mecz z Węgrami zlekceważył sprawę rozstawienia i pierwszy mecz rozegramy z Rosją na moskiewskich Łużnikach.

W marcowym spotkaniu na ławce trenerskiej zasiądzie jednak inny selekcjoner, którego nazwisko poznamy pewnie za kilka dni.

Faworyci do objęcia posady selekcjonera:

Na temat nowego szkoleniowca naszej kadry wypowiadali się już eksperci i byli zawodnicy. W mediach przejawiają się różne nazwiska, zarówno z grona Polaków, jak i obcokrajowców.

W gronie polskich trenerów najczęściej wymieniani są między innymi Adam Nawałka, Jerzy Brzęczek, Czesław Michniewicz, czy Michał Probierz. Dwaj pierwsi mają już doświadczenie na poziomie reprezentacyjnym. O ile kadencję Nawałki wielu kibiców wspomina bardzo dobrze i podświadomie chciałoby powrotu tamtych czasów, to kadra Brzęczka wraz z samym trenerem niejednokrotnie była wyśmiewana i zarzucano jej słaby styl.

Wśród menedżerów z zagranicy najbardziej realne wydają się kandydatury Dicka Advocaata oraz Jürgena Klinsmanna.

Znając jednak podejście Cezarego Kuleszy do całej sprawy, nowym selekcjonerem powinien zostać ogłoszony jeden z Polaków. Sam PZPN nie udzielił więcej informacji na ten temat, a wszystkie spekulacje nie zostały w żaden sposób potwierdzone.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter