Udało się za drugim razem, w Nyonie rozlosowano pary 1/8 finału Ligi Mistrzów

O godzinie 15:00 w Nyonie rozpoczęło się powtórne losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów. Po kompromitującej serii pomyłek za pierwszym razem, UEFA rozpatrzyła protest klubów i postanowiła zorganizować losowanie po raz drugi.

1/8 finału Ligi Mistrzów dostarczy wielkich emocji już pod koniec lutego 2022 roku. Tym razem Andrij Arszawin i reszta działaczy z UEFA nie popełnili żadnej gafy przy losowaniu. Przypomnijmy, że podczas pierwszej próby chociażby mylnie zestawiono Manchester United z Villarreal.

Twitter/UEFA Champions League

Rywalizacja wiosną zapowiada się niezwykle emocjonująco. Najlepsza liga świata po raz kolejny serwuje nam przepyszne dania. Faza grupowa to była jedynie przystawka przed tak znakomicie zapowiadającymi się spotkaniami. Warto przypomnieć, że w tym sezonie w fazie pucharowej zasada podwójnego liczenia goli strzelonych na wyjeździe w przypadku równej liczby bramek w dwumeczu została zniesiona. Jak to przełoży się na emocje i dramaturgię rywalizacji? Pytań bez odpowiedzi jest bez liku. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i przezimować do lutego i marca.

Mianem hitu tej rundy można uznać pojedynki PSG z Realem Madryt, Interu Mediolan z Liverpoolem i Atletico Madryt z Manchesterem United. W pierwszym losowaniu Real Madryt trafił na Benficę Lizbona. Ostatetecznie zagra z PSG. Królewscy mogą zatem czuć się pokrzywdzeni powtórnym wyciąganiem kulek przez Arszawina. Mbappe zawita na Santiago Bernabeu w Madrycie. Florentino Perez chciałby aby wiązało się to z transferem do Realu.

Za faworytów do wygrania całych rozgrywek w tym sezonie uchodzą takie zespoły jak Liverpool, Manchester City, Bayern Monachium i Real Madryt. Bezsprzecznie los w przypadku takich klubów jak Bayern i Manchester City był łaskawy. Choć lekceważyć Sportingu czy Salzburga nie wolno. Niewątpliwie zagadką jest jak wiosną spisze się Ajax Amsterdam, który wygrał wszystkie mecze w grupie. Holendrzy to zdecydowanie typ na czarnego konia rozgrywek. Rywalem Ajaksu jest Benfica. W Amsterdamie drugie losowanie przyjęli z uśmiechem. Zamiast Interu Mediolan zmierzą się z Benficą. Mogło być gorzej.

Finał Ligi Mistrzów w 2022 roku odbędzie się w Sankt Petersburgu choć nie warto brać tego za pewnik. Na przeszkodzie mogą stanąć względy bezpieczeństwa związane z koronawirusem.

Udostępnij:

Facebook
Twitter