Papszun jednak nie przejdzie do Legii?

Papszun już od jakiegoś czasu jest wymieniany w kontekście nowego potencjalnego trenera Legii Warszawy. Klub ze stolicy znajduje się w fatalnej pozycji, są oni na 17. miejscu w tabeli Ekstraklasy i poszukują nowego trenera, po zwolnieniu Czesława Michniewicza. Obecnie tymczasowo prowadzi ich Aleksander Vuković. Jak informuje „legia.net” scenariusz dotyczący pracy Marka Papszuna w Warszawie staje się coraz mniej prawdopodobny. Powodem ma być objęcie stanowiska dyrektora sportowego przez Jacka Zielińskiego. 

Papszun i Legia:

Pod koniec października zwolniony został Czesław Michniewicz. Następnie z pracy dobrowolnie zrezygnował jego następca-Marek Gołębiewski, który wcześniej prowadził rezerwy drużyny. Nowym trenerem Legii Warszawy niedawno został Aleksander Vuković, lecz jest on tylko tymczasowym sternikiem. Serb nie jest ulubieńcem prezesa Legii. Głównym kandydatem do objęcia „Wojskowych” jest Papszun. Obecny trener Rakowa Częstochowy miałby zbudować długofalowy projekt na Łazienkowskiej 3. Swojej sympatii do 47-latka nie kryje prezes warszawskiej Legii. Dariusz Mioduski jest zwolennikiem Marka.

Jednakże jak informuje portal „legia.net” plan sprowadzenia Papszuna do stolicy jest obecnie mniej realny. Powodem ma być kolejna zmiana w Legii na stanowisku dyrektora sportowego. Parenaście dni temu klub ogłosił Jacka Zielińskiego jako nowego dyrektora sportowego Legii. Problem tkwi w tym, że Zieliński nie jest zwolennikiem trenera Rakowa. Co więcej, obecny szkoleniowiec Rakowa również nie jest przesadnie zadowolony z tego zwrotu akcji. Kucharski, który był dotychczasowym decyzyjnym w Legii, był kolegą 47-latka, lecz odszedł.

Tym samym stołeczna ekipa może być obecnie dalej od współpracy z Markiem Papszunem, niż życzyłoby sobie tego wielu jej kibiców. Z drugiej strony zaś do podjęcia ostatecznej decyzji pozostało jeszcze trochę czasu. Jednakże nikt w Warszawie nie ma wątpliwości, że im szybciej ta operacja zostanie dopięta, tym lepiej. Drużyna z Łazienkowskiej 3 swój kolejny mecz rozegra dopiero w lutym przeciwko Zagłębiu Lubin. Nim się to jednak stanie, „Wojskowi” zagrają w styczniu kilka meczów sparingowych – ich przeciwnikami będą m.in. gracze Botewu Płowdiw i FK Krasnodar.

Udostępnij:

Facebook
Twitter