Kolejna taka sytuacja w Barcelonie, najpierw Moriba, a teraz Dembele

Jak podaje „Mundo Deportivo”, Ousmane Dembele opuści Barcelonę za darmo po sezonie. Zawodnik uważa, że oferta „Dumy Katalonii” jest zbyt niska wobec jego oczekiwań finansowych. Interesuje się nim wiele klubów z Premier League. Na najlepszej drodze wydaje się być Newcastle United, które jak wiemy zostało kupione przez „Szejków”. Mówi się, że Dembele miałby dostawać 15 mln euro rocznie oraz 15 mln euro za podpis.

Dembele trafił na Camp Nou latem 2017 roku i od tamtego momentu nie wykorzystał swojego potencjału. Barcelona wiązała w nim duże nadzieje. Piłkarz zmagał się z wieloma urazami, przez co w czterech sezonach zagrał zaledwie w 81 meczach i strzelił 18 bramek.

Kontrakt Francuzowi kończy się w czerwcu przyszłego roku. Barcelona od dawna próbuje przedłużyć umowę, lecz bez skutku. Xavi od początku swojej pracy w Blaugranie komplementuje Dembele i liczy na jego umiejętności. Były piłkarz Borussii Dortmund w tym sezonie rozegrał tylko dwa mecze. 

Manchester United był od dawna zainteresowany piłkarzem, ale po sprowadzeniu Jadona Sancho temat ucichł.

Sam Dembele nie chciałby odchodzić z Barcelony i dobrze czuje się w tym środowisku, lecz warunki finansowe, które zostały mu zaproponowane, nie przekonują zawodnika oraz jego agenta.

Decyzja zostanie podjęta prawdopodobnie w najbliższych tygodniach. Barcelona zrobi wszystko, aby zatrzymać Francuza na Camp Nou.

Udostępnij:

Facebook
Twitter