Onana zastępcą Handanovicia? Transfer już praktycznie domknięty

Od lat Inter Mediolan nie miał problemów z obstawieniem pozycji bramkarza. Samir Handanovic ciągle prezentuje wysoki poziom, ale nie ma co ukrywać; starzeje się. W tym roku skończy już trzydzieści osiem lat i potrzebny jest następca. Opcją na przyszłość ma być więc Andre Onana.
 
Poza Słoweńcem w drużynie z Mediolanu znajduje się jeszcze starszy od niego 39-letni Alex Cordaz oraz 24-letni Ionut Radu. Obaj jednak nie prezentują odpowiedniego poziomu by móc jakoś zastąpić długoletniego bramkarza Nerazzurri.

Kameruńczyk już w połowie grudnia był łączony z mistrzem Włoch. Wtedy jednak w grę wchodziła jeszcze FC Barcelona. Onana powiedział, że kiedyś będzie chciał tam wrócić. Teraz jednak w grę wchodzi tylko Inter.

Tylko przy 25-latku występuje pewien problem. Jak wiemy 20-krotny reprezentant Kamerunu był zawieszony od początku lutego za stosowanie dopingu, który odnaleziono w jego organizmie. Onana był zawieszony na dwanaście miesięcy jednak skrócono to w czerwcu do dziewięciu miesięcy.
W minionym roku zagrał przez zawieszenie jedynie osiem spotkań, z czego tylko dwa w tym sezonie.

Z tego powodu ciężko określić w jakiej formie może znajdować się zawodnik Ajaxu. Może jest znacznie gorszym piłkarzem niż przed zawieszeniem? A może lepszym? Tego nie wiemy.

Onana ma na chwilę opuścić obóz przygotowawczy reprezentacji Kamerunu przed Pucharem Narodów Afryki, by dopiąć swój transfer. Zawodnik Ajaxu ma przejść jako wolny agent po wypełnieniu kontraktu z drużyną z Holandii. Możliwe, że nawet nie będzie musiał konkurować o miejsce w bramce z Samirem Handanoviciem, ponieważ wraz końcem sezonu kończy mu się z kontrakt z Interem. Nie wiadomo co zrobi jeszcze kapitan lidera Seria A, ale możliwe jest, że odejdzie.
Tabela Serie A

Udostępnij:

Facebook
Twitter