OFICJALNIE: Thibault Moulin piłkarzem Wieczystej Kraków!

Dziś rano ogłoszono kolejny hitowy transfer w wykonaniu jednej z krakowskich drużyn. Jej głównym bohaterem będzie Thibault Moulin. Nie trafi natomiast do Wisły ani Cracovii na co dzień występujących w Ekstraklasie. Choć „pasy” w ubiegłym tygodniu też mogły się popisać ofensywą transferową.  

Moulin wraca na polską ziemię

Francuz przechodzi do Wieczystej Kraków z rumuńskiego Ac. Clinceni, którego barwy reprezentował przez nieco ponad rok. W tych rozgrywkach w piętnastu spotkaniach strzelił dwie bramki. Będzie to już kolejna przygoda francuskiego pomocnika z polskimi rozgrywkami. Na zasadzie wolnego transferu piłkarz zasili Wieczystą Kraków na co dzień grających w IV lidze małopolskiej. Drużyna ta pomimo rozgrywania swoich meczów na niskim szczeblu rozgrywkowym bezsprzecznie cechuje się głośnymi transferami. Klub ten reprezentują byli zawodnicy Polski – Sławomir Peszko i Radosław Majewski, a trenerem jest legendarny Franciszek Smuda.

W przeszłości fani ekstraklasy mogą kojarzyć tego piłkarza z występów w Legii Warszawa. W stołecznej drużynie występował w latach 2016/2018. Zaliczył także epizod w Lidze Mistrzów strzelając bramkę w starciu z Realem Madryt przy Łazienkowskiej. Moulin po opuszczeniu Legii Warszawa grał głównie na południu Europy. Z drużyny „Wojskowych” trafił do ligi greckiej. Stamtąd był wypożyczany do ligi tureckiej.

Francuz do Wieczystej Kraków trafił na zasadzie wolnego transferu. W związku z tym podpisał umowę obowiązującą do czerwca 2024 roku.