OFICJALNIE: Stanowcza reakcja „W Twente już nie zagra”

Holenderski klub zdecydowanie zareagował w sprawie zawodnika, który dopuścił się przemocy domowej. Jak wykazało dochodzenie Jody Lukoki biłł i kopał swoją dziewczynę w domowym „zaciszu”.  Jego pracodawca – FC Twente – zdecydowanie odcina się od zawodnika.

Twente odcina się od zawodnika

W oficjalnym komunikacie klubu poinformowano, że przedstawiciele zespołu usiedli do rozmów z Jody’m Lukok’ą w sprawie rozwiązania jego kontraktu. Zawodnik podpisał umową wiążącą go z klubem do końca czerwca 2023 roku. Zasilił Twente w lipcu ubiegłego roku. Nie zdołał jednak zadebiutować w trykocie meczowym gdyż doznał kontuzji. Już teraz wiadomo, że nie będzie dane mu ubrać koszulki jednokrotnego mistrza Holandii. Klub poinformował, że rekonwalescencja będzie dokończona, ale już nie w strukturach klubowych. Zawodnik będzie musiał dokończyć ją na własny rachunek.

Ten zdecydowany ruch klubu został opisany w oświadczeniu. Władze klubu dają jasny sygnał, że nie ma miejsca w klubie, który dopuścił się takich czynów. Jednak nie posiada możliwości prawnych by zerwać kontrakt z zawodnikiem tylko na tej podstawie. Stąd obustronne rozmowy.

Jody Lukoki to reprezentant Demokratycznej Republiki Konga oraz trzykrotny mistrz Eredivisie. Sukcesy te osiągał będąc piłkarzem Ajaxu Amsterdam.

 

Wysyp piłkarskiej patologii

W ostatnim czasie zdecydowanie „obrodziło” skandalami wokół piłkarzy. Zaledwie kilka tygodniu temu wyciekło nagranie, na którym Kurt Zouma kopie i znęca się nad swoim kotem. West Ham jednak nałożył karę w wysokości dwutygodniowej pensji na piłkarza, a klub wydał flegmatyczne oświadczenie. Dodatkowo organizacja opiekująca się zwierzętami odebrała koty piłkarzowi na czas trwania śledztwa. W opozycji do tego pracodawca jego brata, który filmował ten proceder, odsunął go od składu. W rezultacie gwiazda Premier League nie odniosła „większych” sankcji.

Mason Greenwood – zawodnik Manchesteru United został oskarżony przez swoją byłą partnerkę o gwałt i pobicie. Dwa tygodnie temu wyszedł z aresztu za kaucją i oczekuje na proces na wolności. Kobieta opublikowała w sieci nagrania i zdjęcia jednoznacznie oskarżające piłkarza. Dodatkowo „Czerwone Diabły” zawiesiły Greenwooda. Od piłkarza odcięli się także producenci popularnej serii gier „Fifa” usuwając jego postać z najnowszej odsłony. „Nike” również zawiesił współpracę z piłkarzem.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter