OFICJALNIE: Przemysław Tytoń bramkarzem Ajaxu!

Niespodziewany transfer polskiego golkipera został ogłoszony. Tytoń do końca trwającego sezonu zasili ekipę aktualnego mistrza Holandii. Na regularne występy jednak nie ma co liczyć.

Tytoń wraca do Holandii

Jest to drugie podejście Tytonia z holenderskimi klubami. Przez lata bronił bramki PSV Eindhoven. To właśnie tą drużynę opuścił jadąc na Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Tam też zasłynął obronionym rzutem karnym gdy musiał zastąpić Wojciecha Szczęsnego, który otrzymał czerwoną kartkę. Został wtedy pierwszym zawodnikiem w historii, któremu udało się wejść na boisko bez rozgrzewki i obronić jedenastkę.

Teraz zasili najbardziej utytułowaną drużynę w Holandii na zasadzie wolnego transferu. Jest to spowodowane problemami kadrowymi w Ajaxie. Z problemami zdrowotnymi mierzą się: Maarten Stekelenburg, Remko Pasveer, a także Jay Gorter. Tytoń musi zastąpić aż trzech kontuzjowanych bramkarzy bowiem Erik ten Hag ma do dyspozycji jedynie Onane. Nierealne jest żeby Tytoń mógł wygrać walkę o miejsce między słupkami z Kameruńczykiem. Dlatego Polak ma być jedynie jego zastępcą. Polski bramkarz związał się z Ajaxem do końca tego sezonu.

Z trenerem zna się od dawna. Erik ten Hag był asystentem trenera gdy Tytoń zasilał PSV. Ostatnie trzy lata spędził w MLS gdzie był bramkarzem Cincinnati. Wcześniej grywał także w Deportivo La Coruna czy VFB Stuttgart. Jest wychowankiem Hetmana Zamość, a swoje pierwsze kroki w dorosłej piłce stawiał w Górniku Łęczna. Stamtąd wyjechał już do Holandii.