OFICJALNIE: KACPER KOZŁOWSKI PIŁKARZEM BRIGHTON!

Stało się to, co było zapowiadane już od dłuższego czasu. Kacper Kozłowski zamienił barwy Pogoni Szczecin na Brighton! 18-letni reprezentant Polski podpisał kontrakt do czerwca 2026. Czytamy w oficjalnym komunikacie klubu – Brighton & Hove Albion (brightonandhovealbion.com).

Plotki o wypożyczeniu również się potwierdziły. 18-letni reprezentant Polski od razu przenosi się do lidera belgijskiej Ekstraklasy. Chodzi oczywiście o Royale Union St-Gilloise. Jedyne wątpliwości w tej chwili pozostawia cena transferu. „The Athletic” podaje, iż kosztował on Brighton 8 milionów funtów, natomiast z oficjalnego komunikatu Pogoni Szczecin wynika coś innego:

„Tylko kluby z Premier League, a właściwie najbardziej zdeterminowane Brighton, było zdolne zaoferować satysfakcjonującą nasz klub kwotę. Według naszej wiedzy, a jej źródła mamy bardzo dobre, wiemy że jest to rekordowa suma za piłkarza odchodzącego z naszej ligi” – mówi o transferze Kacpra Kozłowskiego Jarosław Mroczek, prezes „Portowców”.

 

 

Pozytywnych opinii, po przejściu Kozłowskiego nie brakuje. Swoimi odczuciami podzielił się chociażby trener Brighton, Graham Potter.

„Jego styl pasuje do tego, jak my gramy. Za mojej kadencji sprowadziliśmy już wielu zawodników ze świetlaną przyszłością. Kacper jest transferem tego typu. To ważne, że pójdzie na wypożyczenie. Na pewno będziemy go bacznie obserwować. Jest on niesamowicie dobrze zapowiadającym się talentem. Nie mogę się doczekać współpracy z nim, po jego powrocie.”

Swoje przysłowiowe „3 grosze” dorzucił również dyrektor sportowy „Mew”, Dan Ashworth:

„Kacper Kozłowski jest błyskotliwym, młodym talentem. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z tego, że udało nam się dopiąć wszystkie formalności i sfinalizować transfer. Kacper mimo młodego wieku bardzo prężnie się rozwija. Jego kariera dopiero się zaczęła, a on już odnosi duże sukcesy.”

Udostępnij:

Facebook
Twitter