Nowy właściciel Southampton F.C!

Chociaż styczeń kojarzy nam się głównie ze zmianami klubowymi wśród zawodników, to jednak możemy też obserwować zmiany u właścicieli klubów. Tymczasem takowa zmiana nastąpi w angielskim klubie Southampton F.C.

Zmiany w Southampton 

Popularni „Święci” nie mają ostatnio na swoim koncie dobrych wyników. Z pewnością 14 miejsce w tabeli nie tylko nie zadowalało piłkarzy, i kibiców klubu, ale również dotychczasowego właściciela chińskiego biznesmena Gao Jisheng. Dotychczas to on dyrygował tym co się dzieje w klubie. W 2017 roku kupił on 80% udziałów tegoż angielskiego podmiotu. Również w związku z pandemią Covid-19 biznesmen musiał odsprzedać swój pakiet. Od tego momentu najlepszy wynik drużyna ze St. Mary’s Stadium zanotowała na zakończenie sezonu 2019/20, zajmując 11 w tabeli. Na taki wynik z pewnością miał wpływ wtedy bilans : 15 wygranych, 7 remisów i 16 porażek. 

Dragan Šolak nowym szefem Southampton F.C

Serbski biznesmen został oficjalnie dziś ogłoszony nowym szefem Świętych. Dotychczas był on założycielem, i szefem firmy United Group. Ta firma to  międzynarodowe przedsiębiorstwo komunikacyjne i mediowe z siedzibą w Amsterdamie. Ta firma działa głównie na terenach krajów dawnej Jugosławii. Mówi się, że prawdopodobnie majątek szefa tej firmy wynosi nawet miliard funtów. Operacja zakupu klubu pochłonęła około 100 milionów funtów.  Prawdopodobnie  w zakup zostali zaangażowani również. były dyrektor Brenford Rasmus Ankersen oraz inwestor Henrik Kraft.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter