Nowy obrońca w Niecieczy – Termalica się wzmacnia!

„Słonie” kontynuują wzmacnianie. Podopieczni trenera Latala są aktualnie w fatalnej sytuacji. Stali się głównym faworytem do spadku, a transfery są wymagane. To już ich 6 wzmocnienia w aktualnym zimowym oknie transferowym.

W Niecieczy wzięto sobie do serca słowa, że „potrzebują wzmocnień na każdej pozycji”. Praktycznie jedynie obsada napadu była stosunkowo stabilna – reszta, zdecydowanie do wymiany. Ich kadra nie była wystarczająco przygotowana na wzmagania w Ekstraklasie, a teraz muszą ją reperować.

Do klubu, jak na razie zawitali: Dawid Kocyła, Matej Hybs, Zvonimir Kozulj, Pavel Pavlyuchenko i Maciej Ambrosiewicz. Teraz beniaminek z Niecieczy celuje we wzmocnienie środka obrony, czyli pozycji dla nich skrajnie newralgicznej.

Wybór padł na zawodnika z Kosowa – Davida Domgjoniego. Nowy zawodnik Termalici swoje piłkarskie szlify zdobywał w kraju jego narodzin, czyli Albanii. To właśnie tam także rozpoczął seniorską karierę i spędził jej zdecydowaną większość. Tak naprawdę dopiero 2 lata temu zdecydował się na transfer do Turcji. Długo tam jednak nie zawitał, bo już po roku wyciągnął go szwajcarski Luzern. Tam wybitnie się nie przebił. Pełnił rolę gracza raczej rezerwowego. Niemniej jednak miał okazję zagrać w tym sezonie między innymi w 2 spotkaniach Ligii Konferencji.

Domgjoni ma na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Albanii. Ostatecznie zdecydował się jednak reprezentować barwy dorosłej reprezentacji Kosowa. W swojej kadrowej karierze miał okazję zagrać już w 3 spotkaniach w niebieskiej koszulce.

Ma on zawrotne 190 cm wzrostu. Jest silny, dobry jeżeli chodzi o grę w powietrzu. Powinien był wartością dodaną dla ekipy z Niecieczy. Miał on już oferty z kilku innych klubów. Latem interesowały się nim podobno nawet nieco większe ekipy z Ekstraklasy. Ostatecznie do transferu nie doszło, ale co się odwlecze to nie uciecze i piłkarz z Kosowa już niedługo zawita na polskich boiskach w pełni swojej okazałości. Termalica zyskuje kolejnego (na papierze) ciekawego zawodnika w walce o utrzymanie w lidze.

Czytaj też: 

Dawid Kownacki coraz bliżej powrotu do Polski

Udostępnij:

Facebook
Twitter