Norwich City – Everton – wszystko, co trzeba wiedzieć

Już dzisiaj, o godzinie 16:00 Norwich City podejmie u siebie drużynę Evertonu. Mimo tego, że „Kanarki” przegrywają mecz za meczem, wcale pewnym zwycięstwa The Toffies nie można tu być. Ekipa Rafy Beniteza zalicza w trwającym sezonie częste wpadki. To może przecież powtórzyć się i w tym pojedynku.

Klasyczne Norwich

Powiedzieć, że Norwich City gra słabo, to nic nie powiedzieć. Wyniki i sam poziom gry mocno odbiega od innych drużyn z Premier League. Co ciekawe, piłkarze „Kanarków” wygrali w lidze ostatni raz 20.11.2021. roku. Wówczas pokonali Southampton. Zawsze, gdy awansują do najwyższej klasy rozgrywkowej, są głównymi faworytami do końcowego spadku. Nie ma co wyciągać pochopnych wniosków, natomiast takie przewidywania powoli potwierdzają się w tym sezonie. Początkowo drużyna Farke’a, a obecnie Deana Smitha. Nikt nie potrafi wyciągnąć ich z dołka. Mimo tego, że do klubu przyszedł trener doświadczony, osiągający swego czasu z Aston Villą wyniki ponad stan, niewiele uległo poprawie. Dla polskich kibiców pozytywną wiadomością jest fakt, iż Przemysław Płacheta gra coraz częściej. Dziś prawdopodobnie ponownie 23-latek wyjdzie na murawę.

Wielkie nadzieje i…

Everton to drużyna, wobec której zawsze oczekiwania są duże. Jest to spowodowane wieloma milionowymi transferami w przeciągu ostatnich lat. Podobnie było przed pierwszą kolejką tych rozgrywek. Początek sezonu był dla nich bardzo udany. W końcu nie przegrali aż pięć razy z rzędu. Im dalej w las, tym podopieczni Rafy Beniteza prezentowali się jednak coraz gorzej. Ich jedynym atutem jest to, że potrafią urwać punkty lepszym. Faktem jest jednak, że Everton zalicza również regularne wpadki z drużynami słabszymi piłkarsko od nich. Przez takie potknięcia zajmują obecnie odległe 15. miejsce.

Forma obydwu drużyn

Norwich City

Everton

12.01. vs West Ham 2:0   (Premier League) 08.01. vs Hull City 2:3   (FA Cup)
09.01. vs Charlton Athletic 0:1   (FA Cup) 02.01. vs Brighton 2:3   (Premier League)
28.12. vs Crystal Palace 3:0   (Premier League) 16.12. vs Chelsea 1:1   (Premier League)
26.12. vs Arsenal 0:5   (Premier League) 12.12. vs Crystal Palace 3:1   (Premier League)
14.12. vs Aston Villa 0:2   (Premier League) 06.12. vs Arsenal 2:1   (Premier League)

Mecze bezpośrednie Norwich City – Everton

Starcia Norwich City z Evertonem zawsze muszą wzbudzać pewne wątpliwości. Wszystko to spowodowane tym, że drużyny te w całej historii osiągały ze sobą niezwykle wyrównane wyniki. Występuje tu tylko lekka przewaga Evertonu, która spowodowana jest ostatnimi gorszymi latami „Kanarków”. Na 60. rozegranych spotkań, 25. razy wygrywał Everton, a 17-krotnie to ekipa Norwich City wychodziła górą.

Sytuacje kadrowe

Norwich City: kadra Deana Smitha nie jest w idealnym stanie. Trener tego klubu nie będzie mógł skorzystać z kilku zawodników. Z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi muszą zmagać się tacy piłkarze jak: Billy Gilmour, Mathias Normann, Andrew Omobamidele oraz Christoph Zimmermann.

Everton: o ile Norwich City traci na ten mecz kilku ciekawych zawodników, o tyle tutaj nie wygląda to tak źle. Znak zapytania pozostaje przy nazwisku Richarlisona, a także Miny. Brazylijczyk i Kolumbijczyk wciąż leczą urazy. W ich przypadku jest jednak szansa, że na dzisiejsze starcie zdążą się wykurować. Oficjalnego komunikatu klubu jeszcze nie było.

PODSUMOWANIE:

Mecz: Norwich City – Everton
Rozgrywki: 22. kolejka Premier League
Data: 15.01.2022r. (sobota), godz. 16:00
Miejsce: Carrow Road, Norwich
Sędzia: Andrew Madley
Transmisja: Canal+ Now

Tabela Premier League

Udostępnij:

Facebook
Twitter