Niklas Süle odejdzie z Bayernu?

Niklas Süle to piłkarz, który w Bayernie Monachium zaliczył zarówno lepsze, jak i te niestety gorsze chwile. Niemiec za sprawą przyjścia Dayota Upamecano, nie zawsze może liczyć na pierwszy skład. Po sezonie (dokładnie 30. czerwca 2022. roku) kontrakt rosłego defensora „Bawarczyków” kończy się. O ile sam klub chce go u siebie zatrzymać, o tyle sam zawodnik ma dość mieszane uczucia w tej kwestii.

Gdzie może odejść Niklas Süle?

Rzetelny w sprawach niemieckich piłkarzy dziennikarz „Bildu”, Christian Falk informuje o potencjalnym zainteresowaniu jednego z europejskich gigantów. Saga związana z ewentualnym odejściem Süle trwa już od dłuższego czasu. Wygląda na to, że strony raczej się nie dogadają. Wszystko to spowodowane faktem, iż z klubu odszedł latem Jerome Boateng. Transfer 33-latka do Olympique’u Lyon sprawił, że Niklas Süle chciał podnieść znacząco swoją wypłatę. Na to mistrz Niemiec godzić się nie chce.

Zdaniem wcześniej wspomnianego Falka, sytuację tę chce wykorzystać FC Barcelona. „Duma Katalonii” w ostatnim czasie jest bardzo aktywna na rynku transferowym. Do klubu przyszedł już Ferran Torres, a na tym nazwisku nie mają się skończyć ich poczynania. Niklas Süle miałby być dla nich ciekawym zastępstwem za Gerarda Pique, który nie jest już aż tak jakościowy, jak w przeszłości. Podobno zainteresowany jest otwarty na Hiszpanię, choć sam widzi się najbardziej w Premier League.

Na konferencji przed meczem z FC Köln, o przyszłości swojego podopiecznego postanowił wypowiedzieć się sam Julian Nagelsmann:

„Co oczywiste, Bayernowi bardzo mocno zależy na tym, aby Niklas ostatecznie został. Dowodem na to może być fakt, iż klub zaoferował mu nowy kontrakt. On jeszcze wstrzymuje się jednak z ostatecznym podpisem. Na pewno między obiema stronami toczą się rozmowy, natomiast ja wolę się w to nie wtrącać. Nie ma o czym informować i lepiej pytać samego Süle”.

Kto w zastępstwie?

Jeżeli Niklas Süle odejdzie, pewne będzie to, że ktoś zostanie wprowadzony w jego miejsce. W Bawarii przewiduje się, że do klubu przyjdzie Nico Schlotterbeck, Antonio Rüdiger, bądź Matthias Ginter. Süle zagrał łącznie w 156. spotkaniach Bayernu. Strzelił w nich nawet sześć bramek i zanotował czterokrotnie asystę.

 

Więcej ciekawego o Bundeslidze:

Kamiński podpisze kontrakt? Najnowsza informacja na temat Polaka! (futbolinfo.pl)

Manchester City wybrał główny cel transferowy – (futbolinfo.pl)

Erling Haaland wybrał już nowy klub? – (futbolinfo.pl)

Udostępnij:

Facebook
Twitter