Nicolas Tagliafico w Napoli?

Według znanego włoskiego dziennikarza Gianluca Di Marzio Napoli jest zainteresowane pozyskaniem Nicolasa Tagliafico. Drużyna Luciano Spallettiego szuka wzmocnień w Holandii. Czy Ajax Amsterdam puści Argentyńskiego obrońcę do Włoch?

Jeśli wierzyć doniesieniom włoskiego dziennikarza Di Marzio, to negocjacje Ajaxu i Napoli są konkretne, ale skomplikowane. Kontrakt Tagliafico wygasa w 2023 roku. Mówi się, że w środku przyszłego tygodnia powinny się pojawić jakieś konkrety w tej sprawy. 

Dotychczasowy przebieg kariery Tagliafico

Argentyńczyk rozpoczynał swoją karierę jako junior w CA Banfield. Przeszedł tam wszystkie szczeble młodzieżowe i jako nastolatek zadebiutował w seniorskiej drużynie. Już wtedy zaczęto go porównywać do legendarnego Argentyńskiego zawodnika i obrońcy m.in. Interu, czyli Javiera Zannetiego. W sezonie 2012/13 miał swój pierwszy epizod w Europie. Został wtedy wypożyczony do drugoligowego hiszpańskiego Realu Murcia. Po 4 latach w Banfield przeszedł za 3 miliony dolarów do CA Indepediente. Podczas gdy występował w tym klubie, znów zaczął być nazywany czołowym obrońcą ligowym. Imponował wtedy wielkim zaangażowaniem i pracowitością, i dzięki temu został w 2017 roku mianowany kapitanem drużyny. Z Indepediente wygrał bardzo prestiżowy puchar Copa Sudamericana (odpowiednik Ligi Europy). W styczniu 2018 roku Ajax kupił Tagliafico za cztery miliony euro, podpisując kontrakt na 4 lata.

Natomiast w reprezentacji zadebiutował w 2017 roku. Ówczesny selekcjoner Jorge Sampaoli dał mu szanse w meczu towarzyskim z Brazylią wygranym przez jego kadrę 1:0. Rok później znalazł się w kadrze na mundial w Rosji w 2018 roku. W zeszłym roku tj. w 2021 wygrał z kadrą Copa America. Łącznie Nicolas Tagliafico dla kadry uzbierał do dziś 36 występów nie strzelając żadnej bramki.

Udostępnij:

Facebook
Twitter