Neymar chce odejść z PSG. Kierunek Premier League

Neymar jest otwarty na oferty od europejskich gigantów. Drużyna z Parc des Princes może sprzedać Brazylijczyka już tego lata. Były zawodnik FC Barcelony jest niezadowolony z sukcesów odniesionych w Paryżu. Poprzedni sezon był tragiczny w wykonaniu podopiecznych Mauricio Pochettino. Argentyński szkoleniowiec obecnie walczy z PSG o jak największe odszkodowanie za zwolnienie. Na dniach nowym trenerem „Paryżan” ma zostać Christophe Galtier.

Z początku piłkarz nie zamierzał opuszczać Parc des Princes, lecz po ostatnich słowach prezesa PSG sytuacja zmieniła się o 180 stopni.

– Czy możliwe jest odejście Neymara? Mogę tylko powiedzieć, że oczekujemy, iż wszyscy gracze dadzą z siebie więcej niż w zeszłym sezonie. Musimy się zmienić, być znowu pokorni, aby uniknąć kontuzji, zawieszeń i fauli, które zmieniają grę – powiedział Nasser Al-Khelaifi.

Słowa te wywołały złość u Brazyliczyka i dzięki temu jego nastawienie do transferu także się zmieniło. Wśród najbardziej zainteresowanych są Chelsea FC oraz Manchester United. Warunkiem dla tych drugich jest odejście Cristiano Ronaldo, do którego za wszelką cenę nie chcą dopuszczać.

Najbardziej odstraszająca będzie cena transferu oraz jego zarobki. Neymar w PSG zarabiał niebotyczne pieniądze, a przecież nie odchodził by do Premier League wiedząc, że jego pensja znacznie spadnie. Francuskie media jednak nie wykluczają przenosin Brazylijczyka do najlepszej ligi świata.