Newcastle United nie zatrzymuje się na rynku! Nowy nabytek już w klubie

Newcastle United z kolejnym zimowym transferem! Klub z przyjemnością potwierdził, że ich najnowszym nabytkiem został Bruno Guimarães z Olympique’u Lyon.

Zespół z Premier League zimowe okienko transferowe zdecydowanie może zaliczyć do udanych. Newcastle United zasilili już Kieran Trippier, który wrócił do Anglii po okresie w Atlectico Madryt oraz Nowozelandczyk Chris Wood, który przeszedł z Burnley. To jednak nie był koniec ich ruchów. Dziś na St James’ Park trafił wyróżniający się w ostatnich sezonach Bruno Guimarães.

24-letni Brazylijczyk związał się ze „Srokami” umową obowiązującą do 30 czerwca 2026 roku. Według ostatnich informacji podanych przez Fabrizio Romano gracz dołącza do zespołu za 50,1 miliona euro z dodatkami. W kontrakcie zawarto również 20% od następnej sprzedaży. W nowym klubie będzie nosił koszulkę z numerem 39, nawiązującym do numeru taksówki, którą kiedyś jeździł jego ojciec. Zapewne najczęściej będzie grywał na swojej nominalnej pozycji, lecz zawsze może wspomóc zespół jako środkowy pomocnik.

Eddie Howe, manager Newcastle United skomentował najnowszy ruch zespołu – „Bruno jest ogromnie fascynującym talentem i był jednym z naszych głównych celów transferowych. Jestem zachwycony, że udało mi się go pozyskać. Natychmiastowo wzmacnia on zespół, który jest już gotowy na nadchodzące wyzwania. Nie mam wątpliwości, że nasi kibice z przyjemnością będą go oglądać.”

Kariera w małej pigułce

Guimarães urodził się w Rio de Janeiro. Swoją piłkarską przygodę rozpoczął w Grêmio Osasco Audax, w którym zadebiutował w wieku 17 lat. Następnie udał się do Athletico Paranaense, wraz z którym zdobył Copa Sudamericana. Brazylijczyk ostatnie dwa lata spędził we francuskim Olympique’u Lyon. Dla „Les Olympiens” łącznie rozegrał 71 spotkań, w trakcie których strzelił 3 gole i 8 razy posłał ostatnie podanie. Wraz z reprezentacją Brazylii zdobył złoty medal na letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Udostępnij:

Facebook
Twitter