Nathan Patterson zawodnikiem Evertonu! Nowy rekord transferowy Rangers FC

Everton dokonał kolejnego wzmocnienia w tym okienku transferowym. Po sprowadzeniu z Dynama Kijów Vitalija Mykolenki, na Goodison Park zawitał dzisiaj Nathan Patterson z Rangers FC. Kwota transferu to 16 milionów funtów. Jak się okazuje jest to nowy rekord transferowy mistrza Szkocji.

Rekord transferowy

Sprzedaż Pattersona za 16 milionów funtów, to najwyższa kwota, za jaką dany zawodnik opuszczał Ibrox Stadium w historii klubu. Poprzedni rekord należał do Giovanniego van Bronckhorsta, który w 2001 roku opuścił The Gers na korzyść Arsenalu za 13.5 miliona.

Nathan Patterson w tym sezonie

W obecnej kampanii szkockiej Premiership, Patterson wystąpił w sześciu spotkaniach. W tym czasie udało mu się zanotować jedną asystę.

20-latek uznawany jest za wielki talent, co potrafił pokazać w mistrzowskiej drużynie z tamtego sezonu. Co prawda Patterson nie był pierwszoplanową postacią w zespole Stevena Gerrarda, ale występując w siedmiu meczach obrońcy „dołożył swoją cegiełkę” do końcowego sukcesu.

Dla samego zawodnika będzie to kolejny krok naprzód. W Evertonie będzie mógł sprawdzić się na tle dużo bardziej wymagającej ligi, z drugiej strony na pewno nie dostanie tylu szans co występując w Szkocji.

Ruchy transferowe Evertonu

W zimowym okienku zespół z Goodison Park sięgnął już po drugiego zawodnika. Co ciekawe obaj występują na bokach obrony. Obaj także są młodzi i eksperci wróżą im niemałą karierę. O ile jednak transfer Mykolenki z Dynama Kijów można uznać za niewątpliwy plus, to w przypadku Pattersona jego dyspozycja ciągle jest wielką niewiadomą. 20-latek nie zdążył jeszcze pokazać pełni potencjału w poprzednim zespole. Transfer do Premier League to z pewnością wrzucenie go na głęboką wodę.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter