Napoli pozyskało obrońcę z Manchesteru United

 Włoska Serie A wróciła do gry, w święto Trzech Króli rozegrano kolejną serię gier. 1 stycznia z kolei otwarto okienko transferowe, a Włosi kochają mercato i śledzą doniesienia z rynku każdego dnia. Dziś ucieszono się w Neapolu, bowiem SSC Napoli potwierdziło sprowadzenie Axela Tuanzebe, obrońcy Manchesteru United.

Axel Tuanzebe to 24-latek pochodzący z Demokratycznej Rebupliki Konga, ale mający na swoim koncie grę dla młodzieżowych reprezentacji Anglii. Obrońca ten przez lata był uznawany za wielki talent w akademii Manchesteru United. Jednak ostatecznie nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w pierwszym zespole na dłużej. Co chwila udawał się na kolejne wypożyczenia. Jego najczęstszą stacją było Birmingham, a konkretnie Aston Villa. Także na ten sezon został tam wypożyczony, ale grał mało więc postanowił zmienić otoczenie. Manchester dogadał się z Napoli i 24-latek będzie występował z Piotrem Zielińskim w jednym zespole do końca bieżącej kampanii.

https://twitter.com/ADeLaurentiis/status/1479468009139933186

Wypożyczenie do Napoli ma być szansą na regularne granie dla Tuanzebe. Jak donoszą angielskie media, Manchester United za wypożyczenie swojego zawodnika do końca sezonu ma otrzymać 500 tysięcy funtów i dodatkowe pół miliona funtów w formie bonusów. Axel Tuanzebe jest związany kontraktem z klubem z Old Trafford do czerwca 2023. Czerwone Diabły mają możliwość przedłużenia umowy o dodatkowy sezon.

Konkurentami do gry na środku obrony dla Tuanzebe są Koulibaly, Juan Jesus i Rrahmani. W niedzielę wieczorem Napoli zremisowało 1:1 na wyjeździe w prestiżowym meczu z Juventusem. Neapolitańczycy musieli radzić sobie bez wielu podstawowych graczy. Szansą dla Tuanzebe w pierwszych tygodniach będzie z pewnością absencja opoki formacji defensywnej, Koulibaly’ego. Senegalczyk w najbliższych dniach będzie rywalizował z reprezentacją Senegalu na Pucharze Narodów Afryki.

Udostępnij:

Facebook
Twitter