Napastnik Napoli wypada z gry. Ominie go ważny turniej.

W ostatnim spotkaniu Napoli z Interem Mediolan kontuzje odniósł Victor Osimhen. Podczas meczu Nigeryjczyk doznał urazu głowy, a we wtorek przeszedł operację. 

Już w momencie, kiedy zawodnik padł na murawę po starciu z Milanem Skriniarem, widać było, że to poważny uraz. Media nawet w poniedziałek informowały o tym, że Nigeryjczyk będzie pauzował miesiąc – wydawało się, że taki okres to dość długa przerwa. Okazało się jednak, że pauza się wydłuży. Operacja 22-latka przeszła bezproblemowo, jednak rozbrat z boiskiem będzie trwał trzy miesiące.

Napastnika ominie też Puchar Narodów Afryki. Dla reprezentacji Nigerii to duża strata – Osimhen w 19. meczach strzelił dla nich 10 goli.

Brak odczuje też klub snajpera – Nigeryjczyk z miernego zawodnika w poprzednim sezonie, stał się kluczowym piłkarzem. Strzela jak na zawołanie i nie wyglądało na to, żeby miał się zatrzymać. Dla neapolitańczyków strzelił dziewięć goli w 14. spotkaniach.

Aktualnie Napoli gra bardzo dobrze. Pomimo porażki z Interem są dalej liderem ligi. Muszą jednak znaleźć lekarstwo na brak Osimhena – inaczej prowadzenie może szybko się oddalić.

Udostępnij:

Facebook
Twitter