Moyes potwierdza: Zouma zagra w meczu z Leicester

Menedżer West Hamu – David Moyes – potwierdził, że Kurt Zouma będzie do jego dyspozycji na mecz z Leicester pomimo jego afery. Chodzi oczywiście o wideo, na którym Francuski stoper traktuje swojego kota w fatalny sposób, kopiąc i rzucając go na podłogę.

Pomimo tego, że Zouma zagrał w meczu z Watfordem, nie uniknął kary. Dostał on 250 000 funtów grzywny do zapłacenia, a do tego adidas zerwał z nim kontrakt na sponsoring butów piłkarza. RSPCA odebrało mu jego koty i kontynuuje dochodzenie wspólnie z policją z Essex. W tym czasie powstała internetowa petycja, która wzywa do ścigania Zoumy. Została założona przez Anti Animal Abuse i zebrała już ponad 225 000 podpisów.

Ucierpiał też jego brat – Yoan. Piłkarz piątoligowego Dagenham został zawieszony w prawach piłkarza. Taki sam los miał spotkać Kurta. Jednak David Moyes potwierdził, że 27-latek może zagrać przeciwko Leicester. Menedżer mówił:

Tak, Kurt jest dostępny do gry przeciwko Leicester. To moja decyzja. Istnieją różna poglądy i opinie na temat tego, czy powinien zagrać, czy nie. Jako klub podjęliśmy decyzję, że dostanie szansę. Sam to popieram

Moyes spotkał się oczywiście z krytyką za wystawienie Francuza w pierwszej jedenastce, jednak Szkot broni reakcji klubu na zajście:

Nie sądze, aby klub mógł podjąć więcej działań w takim krótkim odstępie czasu. West Ham nałożył na niego maksymalną karę.

Jesteśmy rozczarowani, ponieważ to zachowanie nie pasuje do charakteru Kurta. Jest naprawdę dobrym chłopakiem i zamierzamy mu pomóc. Staramy się dać mu jak najwięcej pomocy. Podobnie jak w przypadku wykroczeń z jazdą po alkoholu – większość ludzi musi chodzić na zajęcia, a RSPCA mu je zapewni.

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby upewnić się, że Kurt staje się lepszy i zrozumiał swój błąd – dodał trener.

West Ham zmierzy się z Leicester 13.02. Podopieczni Moyesa walczą o pozostanie w TOP4, które daje im awans do rozgrywek Ligi Mistrzów.

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter