Moulin wróci do Polski? Wieczysta dokona hitowego transferu

Wieczysta Kraków jest zainteresowana byłym zawodnikiem Legii. Thibaut Moulin może trafić do klubu z Krakowa. Według doniesień Pawła Machitko z portalu „Transfery.info” klub z IV ligi polskiej zaczął interesować się z Francuzem. 

Wieczysta Kraków to klub, który pomimo tego, że występuje dopiero w czwartej lidze (piąty szczebel rozgrywkowy w Polsce), znana jest z głośnych transferów. W barwach tej ekipy występują między innymi Sławomir Peszko, Radosław Majewski, Wilde-Donald Guerrier oraz Maciej Jankowski, czy Łukasz Burliga. Okazuje się, że do tego towarzystwa może dołączyć kolejna znana persona.

Moulin w Legii:

Thibault występował w klubie spod Łazienkowskiej w latach 2016-2018. W barwach „Wojskowych” rozegrał 70 spotkań, notując sześć goli i osiem asyst. Z nim w składzie mistrzowie Polski brali udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2016/17. Moulin strzelił nawet bramkę w pamiętnym spotkaniu z Realem Madryt zakończonym wynikiem 3:3. W styczniu 2018 roku Legia sprzedała Moulina do PAOK-u Saloniki za 1,3 mln euro. Obecnie 32-latek występuje w rumuńskim Academica Clinceni.

Według portalu „Transfery.info”rumuński klub boryka się z ogromnymi problemami finansowymi. Były zawodnik Legii gra od paru miesięcy za darmo, ponieważ włodarze nie mają pieniędzy na opłacenie pensji zawodników. Co więcej, kontrakt Moulina ma zostać niedługo rozwiązany. Tej sytuacji bacznie przygląda się Wieczysta Kraków. Krakowski klub ruszy po Francuza, gdy ten rozwiąże kontrakt. Taki transfer na pewno byłby ciekawy, biorąc pod uwagę projekt klubu z niższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

W obecnym sezonie Moulin wystąpił w 15 spotkaniach. W rumuńskiej ekstraklasie zaliczył zaledwie 2 asysty.