Michał Probierz blisko powrotu na ławkę trenerska

Michał Probierz

fot. 440mm.pl

Jak informuje Tomasz Włodarczyk dziennikarz Meczyki.pl – Michał Probierz jest poważnie rozważany jako kandydat na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski U-21. 

Jakiś czas temu w PZPN podjęto decyzję o tym, aby Maciej Stolarczyk przestał być selekcjonerem młodzieżowej reprezentacji. Kontrakt z 50-letnim trenerem nie został przedłużony. Od tego momentu ruszyła lawina nazwisk potencjalnych następców Stolarczyka. W mediach widniały takie nazwiska jak: Marcin Brosz, Jacek Magiera, Maciej Bartoszek czy też Mariusz Lewandowski.

Z pewnością doniesienia Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl dolewają oliwy do ognia. Dziennikarz przekonuje, że na placu boju pozostał tylko Michał Probierz. Notowania 49-latka stoją w PZPN bardzo wysoko.

Niewątpliwie korzyścią dla Probierza jest fakt, iż dobrze zna się z obecnym prezesem krajowej federacji. Cezary Kulesza był prezesem Jagielloni Białystok wtedy, gdy Probierz był trenerem klubu w latach 2008-11 i 2014-17.

Michał Probierz – sylwetka trenerska

Były opiekun m.in. Jagielloni nigdy jeszcze nie pracował w charakterze selekcjonera. Do tej pory był odpowiedzialny za wyniki 12 klubów. Zaczynał jako trener młodzieży w niemieckim SG Wattenscheid 09. Pierwszym polskim klubem w karierze trenerskiej Probierza była Polonia Bytom. Największe sukcesy święcił w barwach klubu z Białegostoku i Cracovii. Z „Jagą” wygrywał w 2010 roku Puchar Polski i Superpuchar Polski. A także wicemistrzostwo Polski w sezonie 2016/17. Natomiast z „Pasami” wygrywał Puchar i Superpuchar Polski w 2020 roku. Probierz pozostaje bez pracy od stycznia tego roku. Po dwóch dniach obowiązywania kontraktu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza rozwiązał umowę z powodu niezadowolenia z działań podjętych przez władze zespołu tuż po zatrudnieniu.

 

Dodaj komentarz