Matthias Ginter i Denis Zakaria opuszczą Borussię Mönchengladbach

To już koniec przygody ich przygody w Borussii Mönchengladbach Matthias Ginter i Denis Zakaria poinformowali klub, że odchodzą wraz z wygaśnięciem kontraktu. Oznacza to, że dwóch ważnych graczy opuści „Źrebaki” za pół roku. 

Borussia Mönchengladbach wydała specjalny komunikat dotyczący aktualizacji spraw związanych z kontraktami. Dziesięć dni temu Max Eberl zażądał podjęcia decyzji, które zostały należycie ogłoszone. Dyrektor sportowy ma już pełny pogląd na najbliższe pół roku. „Dałem chłopakom jasno do zrozumienia, że do końca tego roku chcę rozstrzygnąć wszystkie sprawy. […] Chcę, aby wszyscy byli w pełni skoncentrowani na klubie, kolejnej części rozgrywek i na odwróceniu obecnej sytuacji [Borussia zajmuje 14. lokatę w Bundeslidze]. Zawodnicy powinni wykorzystać kilka najbliższych dni na uporządkowanie swoich spraw. Podejmiemy też kilka decyzji, aby mieć wszystko dopięte, gdy rozpoczniemy przygotowania do drugiej części sezonu” – mówił Max Eberl przed przerwą zimową.

Matthias Ginter we wtorek udostępnił zdjęcie na Instagramie z podpisem, że „potrzebuje nowego wyzwania w swojej karierze”. Mimo wszystko nadal koncentruje się na drugiej części rozgrywek Bundesligi, by pomóc drużynie w osiągnięciu pozostałych celów. Do podobnego wniosku doszedł Denis Zakaria, który po pięciu latach opuści Borussię Mönchengladbach.

Jordan Beyer, który jest wychowankiem akademii, przedłużył swój kontrakt z klubem, podpisując nową umowę obowiązującą do 2026 roku. Borussia jest w trakcie rozmów z Patrickiem Herrmannem.

Jakie wyzwania na horyzoncie?

Jednym z kierunków dla centralnego defensora jest Bayern Monachium. Mistrz Niemiec chciałby zabezpieczyć linię defensywy przy ewentualnym odejściu Niklasa Süle z zespołu. Jednak będzie musiał się sprężyć, by Matthias Ginter złożył u niego podpis – jak donosi „Gazetta dello Sport”, Inter Mediolan czyha na defensora. Innymi możliwościami są Real Madryt, FC Barcelona czy Tottenham. Denis Zakaria też ma w czym wybierać. Szwajcara za cel transferowy wzięły sobie m.in. takie kluby jak AS Roma, Borussia Dortmund, Juventus, Newcastle United, Liverpool czy Arsenal.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter