Mateusz Praszelik zmieni klub? Jest zainteresowanie Hellasu Werona

Jak informuje portal Transfery.info, Mateusz Praszelik może już zimą zmienić swoje barwy klubowe. Chęć pozyskania zawodnika Śląska Wrocław wyraził już Hellas Werona.

Praszelik w obecnym sezonie

Pomocnik Śląska obecne rozgrywki zaliczyć może zdecydowanie do udanych. W 15 meczach zdołał strzelić 4 gole i zanotować 3 asysty. Wszystkie zaczynając mecz na pozycji ofensywnego pomocnika.

Praszelik jest ważnym punktem swojego zespołu i trener Magiera widzi go w podstawowym składzie. Do tego jest graczem bardzo młodym (21) lat więc ciągle ma potencjał, by stać się jeszcze lepszym piłkarzem.

Zainteresowanie Hellasu

Dobra dyspozycja Polaka zaczęła skutkować zainteresowaniem zagranicznych klubów. Sporo mówi się o Serie A, gdzie głównym kierunkiem dla pomocnika miałby być Hellas Werona.

Polacy we Włoszech

W tym momencie w Serie A występuje aż 15 Polaków. Większość z nich występuje jednak w klubach, które nie zaoferują piłkarzowi możliwości gry na poziomie Europejskich Pucharów. Są to między innymi: Łukasz Skorupski (Bologna), Paweł Jaroszyński (Salernitana), Bartosz Bereszyński (Sampdoria), Sebastian Walukiewicz (Cagliari), Karol Linetty (Torino), czy Arkadiusz Reca i Jakub Kiwior (Spezia). Mimo wszystko mamy również reprezentantów w czołowych klubach w Italii, takich jak: Juventus (Wojciech Szczęsny), Roma (Nicola Zalewski), Napoli (Piotr Zieliński), czy Fiorentina (Bartłomiej Drągowski i Krzysztof Piątek).

Mateusz Praszelik zdecydowałby się więc na popularny kierunek i dołączył do Polonii występującej we Włoszech.

Udostępnij:

Facebook
Twitter