Mateusz Matras na dłużej w Stali Mielec

We wtorek, 24 maja, Stal Mielec poinformowała, że Mateusz Matras przedłużył o kolejny rok swój kontrakt z podkarpackim klubem. 31-latek był jedną z kluczowych postaci Stali w minionym sezonie.

Mateusz Matras do zespołu prowadzonego przez Adama Majewskiego dołączył 20 sierpnia 2020 roku, opuszczając tym samym Górnika Zabrze. Wychowanek Gwarka Ornontowice grał do tej pory tylko i wyłącznie w polskich klubach. Na swoim koncie ma 110 występów w Piaście Gliwice, 116 w Pogoni Szczecin, 41 w Górniku Zabrze, 13 w Zagłębiu Lubin i 8 w Lechii Gdańsk.

W barwach mieleckiej Stali zadebiutował równo trzy dni po jej wzmocnieniu, jednak na murawie pojawił się dopiero w 72. minucie meczu. Wówczas, 23 sierpnia 2020 roku, „Biało-Niebiescy” mierzyli się w wyjazdowym spotkaniu 1. kolejki Ekstraklasy z Wisłą Płock (1:1). Zaledwie pięć dni później po raz pierwszy pojawił się wyjściowym składzie swojego zespołu, który jednak uległ Górnikowi Zabrze 0:2.

Na pierwszego gola w biało-niebieskich barwach Matras musiał poczekać aż do 4 marca 2021 roku. W 16. serii gier premierowe trafienie zanotował przeciwko… Wiśle Płock. Była to jedna z dwóch bramek, jakie 31-latek strzelił dla Stali. Do tego dorobku dorzucił także cztery asysty w 62 meczach. W minionym sezonie wystąpił we wszystkich 34 spotkaniach ligowych, w których strzelił 1 gola i miał 3 asysty.

Mateusz Matras przedłużył we wtorek, 24 maja, wygasający 30 czerwca kontrakt o kolejny rok. Nowa umowa również zawiera opcję jej przedłużenia o kolejny sezon, zatem jest to tzw. opcja 1+1. Rozgrywki 2021/2022 Stal Mielec zakończyła na 14. miejscu w PKO Bank Polski Ekstraklasie. 31-latek znacznie przyczynił się do utrzymania zespołu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Dodaj komentarz