Matej Rodin odejdzie z Cracovii?

Jak informuje Piotr Koźmiński ze Sportowefakty.wp.pl to obecny obrońca Cracovii Chorwat Matej Rodin jest bliski opuszczenia klubu. Ofertę w wysokości 800 tysięcy euro miało złożyć belgijskie KV Oostende. 

Belgowie ponoć zaciekle walczą o pozyskanie obrońcy „Pasów” prowadzonych przez trenera Jacka Zielińskiego. Cracovia miała odrzucić pierwszą ofertę za Chorwata w wysokości 600 tysięcy euro. Jednak klub z Krakowa oczekuje za zawodnika 1,1 miliona euro. Pomimo nadal panującej różnicy w negocjacjach wydaje się, że może dojść do finalizacji tej transakcji. Jeżeli władze klubu ostatecznie zdecydują się sprzedać Rodina, to powinni zarobić spory pieniądz na tej transakcji. Gdy przychodził on bowiem z NK Varażdin (Chorwacja), to kosztował on wtedy 65 tysięcy euro. 

Kariera Mateja Rodina w Cracovii

Rodin trafił do drużyny w 2020 roku. W szybkim odstępie czasu stał się ważną postacią Cracovii. Został pierwszym piłkarzem Ekstraklasy, który w bieżących rozgrywkach wygrał minimum 100 pojedynków z rywalem. W tym sezonie Chorwacki obrońca wystąpił w 18 spotkaniach polskiej ligi. A łącznie dla „Pasów” rozegrał 46 spotkań, w których zanotował 3 bramki i dwie asysty. Matej Rodin udał się z drużyną na zgrupowanie przed wiosenną rundą w Turcji, jednak wszystko wskazuje, iż sezon dokończy w Belgii.

Aktualna sytuacja ligowa klubów

Dotychczasowy klub Rodina, a więc Cracovia po 19 kolejkach polskiej Ekstraklasy zajmuje 9 miejsce w tabeli. Do gry drużyna wróci w lutym, gdyż wtedy zmierzą się u siebie  z Lechem Poznań. Natomiast możliwy nowy klub defensora radzi sobie średnio w belgijskiej ekstraklasie. KV Oostende jest dopiero na 14 miejscu w tabeli. I mają tylko 4 punkty przewagi nad będącymi w strefie spadkowej drużyną Seirang.

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter