Marcin Brosz bliski podjęcia nowej pracy, mowa o PZPN-ie

Jak podaje Tomasz Włodarczyk Marcin Brosz jest bliski podjęcia nowej pracy. Były trener Górnika Zabrze może przejąć stery w sztabie szkoleniowym kadry U19. 

48-latek jest bez pracy od 31 maja 2021 roku. Dość długo zajęło mu znalezienie czegoś nowego dla siebie. Marcin Brosz słynie z tego, że umiejętnie wprowadza młodzież w swoich zespołach, praca z młodzieżą przed jaką teraz stanie wydaje się być idealną dla niego opcją.

Szkoleniowiec pracował ostatnio z Górnikiem od 1 lip 2016 przez kolejne 5 lat. Dzięki dobrej postawie zabrzan został nawet w sezonie 17/18 trenerem roku w Polsce. Swój ostatni klub prowadził w 197 meczach, 82 z nich wygrał, 49 zremisował oraz 66 przegrał. Wcześniej związany był z takimi klubami jak Korona Kielce, Piast Gliwice, Odra Wodzisław czy Podbeskidzie.

Po kilku miesięcznej przerwie trener na pewno czuje głód piłki. Praca z reprezentacją będzie dla niego czymś nowym. Jego rolą będzie odpowiednie selekcjonowanie największych talentów w naszym kraju i umiejętne ich rozwijanie. W Górniku pod jego wodzą dorastali tacy zawodnicy jak Mateusz Wieteska, czy Paweł Bochniewicz, po których widać duży rozwój.

Kadra u19 obecnie nie ma żadnego selekcjonera. Pracę w listopadzie zakończył Mariusz Rumak. Ten trener nie poradził sobie z nową funkcją najlepiej. Na pięć możliwych meczów przegrał 3 z Norwegią, Danią i Finlandią. Raz zremisował z Ukrainą i wygrał z Maltą. Trener Brosz będzie miał zatem sporo pracy aby odbudować zespół na nowo.

Udostępnij:

Facebook
Twitter