Manuel Akanji trafi do Premier League? Jest zainteresowanie czołowych klubów

Manuel Akanji, z racji na swoje umiejętności i dobry, jak na obrońcę wiek (26 lat) cieszy się sporym uznaniem pośród wielu czołowych klubów. Zainteresowanie Szwajcarem jest tym większe, że nie przedłużył on w dalszym ciągu wygasającego w czerwcu 2023 roku kontraktu. Jak informuje „Sport1„, sytuacji obrońcy BVB bacznie przygląda się chociażby Manchester United.

Manuel Akanji w Bundeslidze

Do Niemiec, Akanji trafił w 2018 roku, gdy przeniósł się do Borussii Dortmund z FC Basel. Od tamtego czasu stopniowo piął się w hierarchii środkowych obrońców, aż w końcu został podstawowym stoperem BVB.

W tym sezonie, Szwajcar najczęściej występuje u boku Matsa Hummelsa, tworząc zgrany duet. Razem z Niemcem dobrze uzupełniają się na boisku, co pozwala zamaskować niektóre błędy.

Borussia znana jest ze swojej strategii, która pozwala na przebicie się do poważnej piłki wielu młodym zawodnikom. Jednym z takich szcześliwców okazał się właśnie Akanji, który doskonale wykorzystał swoją szansę i zdobył uznanie w oczach największych klubów.

Transfer Sule zabezpieczeniem w razie odejścia

Jak powszechnie wiadomo, od następnego sezonu Borussię Dortmund wzmocni aktualny stoper Bayernu- Nicklas Sule. Odejście Akanji’ego nie byłoby więc aż tak bolesne, bo Niemiec powinien godnie go zastąpić. Co prawda są to nieco inni obrońcy i Sule może mieć początkowo problemy z dostosowaniem się do stylu taktycznego, ale na dłuższą metę jest on naprawdę solidnym wyborem.

Zainteresowanie Manchesteru United

Angielski klub interesował się Manuelem Akanjim jeszcze za czasów jego gry w FC Basel. Wtedy jednak lepsza w negocjacjach okazała się Borussia. Po latach, United mają ponownie ubiegać się o względy Szwajcara a oferta za niego pojawić może się już po zakończeniu sezonu.

Udostępnij:

Facebook
Twitter