Manchester City – Tottenham: co trzeba wiedzieć przed hitem?

25 kolejka zbliża się wielkimi krokami. Czy to się nam podoba czy nie, zostało coraz mniej do końca sezonu Premier League. Dlatego też w tym momencie każdy powinien walczyć o punkty jak o życie, bo później może być za późno. Zatem nic dziwnego, że Tottenham jedzie na mecz do Manchesteru z wielkimi nadziejami. Drużyna Antonio Conte przegrała trzy ostatnie mecze i utrudniła sobie walkę o europejskie puchary. Zwycięstwo z mistrzami Anglii i liderami tabeli pozwoliłoby być może na wzięcie ponownie wiatru w żagle przez okręt Spurs. Z drugiej strony, czy można liczyć na wygraną z drużyną Guardioli Przecież Manchester City to najlepsza ekipa w lidze. Ale tak czy inaczej warto obejrzeć dzisiejszy hit. Co trzeba wiedzieć przed tym starciem? 

Sytuacja kadrowa

Przede wszystkim warto zacząć od gospodarzy, albowiem w ekipie mistrzów Anglii najpewniej zabraknie po raz kolejny Jacka Grealisha. Ponadto, nieobecni pozostają Gabriel Jesus oraz Cole Palmer.

Z kolei w drużynie Antonio Conte w dzisiejszym starciu z pewnością nie obejrzymy Olivera Skippa, Japetha Tangangi, Erica Diera oraz jeszcze jednego zawodnika, którego nazwiska nie znamy, lecz wiemy, że otrzymał on pozytywny wynik testu na Covid-19.

Wyniki – Manchester City

Wyniki – Tottenham

Terminarz – Manchester City

  • 26 lutego vs Everton, na wyjeździe, Premier League
  • 1 marca vs Peterborough, na wyjeździe, FA Cup
  • 6 marca vs Manchester United, u siebie, Premier League
  • 9 marca vs Sporting Lizbona, u siebie, Liga Mistrzów
  • 14 marca vs Crystal Palace, na wyjeździe

Terminarz – Tottenham

  • 23 lutego vs Burnley, na wyjeździe, Premier League
  • 26 lutego vs Leeds United, na wyjeździe, Premier League
  • 1 marca vs Middlesbrough, na wyjeździe, FA Cup
  • 7 marca vs Everton, u siebie, Premier League
  • 12 marca vs Manchester United, na wyjeździe, Premier League

Ciekawostki

Jedyna porażka City u siebie z Tottenhamem w ostatnich 12 meczach na Etihad to luty 2016.

Ponadto, drużyna Guardioli zgarnęła 43 na 45 możliwych punktów od porażki z Crystal Palace pod koniec października. Przy tym bilans bramkowy z tych 15 kolejek to 41-8.

Manchester City wygrał wszystkie 19 spotkań w tym sezonie Premier League, gdy zdobywał gola jako pierwszy.

Natomiast w tej kampanii City zdobyło już 98 goli w zaledwie 37 meczach. Co ciekawe, w poprzednim sezonie The Cityzens potrzebowali 45 spotkań do zdobycia 100 bramek.

W dodatku, Manchester City stracił tylko 14 goli w tym sezonie: to najmniej z całej ligi.

Z kolei Riyad Mahrez strzelił dziewięć bramek w ostatnich dziewięciu meczach dla zespołu z Etihad.

Jednakże warto też skupić się na Tottenhamie. Drużyna z północnego Londynu może przegrać czwarty kolejny mecz z rzędu. Co więcej, byłaby to najgorsza seria Kogutów od serii sześciu przegranych w 2004 roku.

Ponadto, w ostatnich trzech meczach ligowych Tottenham stracił aż siedem bramek. Co ciekawe, w pierwszych dziewięciu starciach pod wodzą Conte w lidze Spurs stracili o jednego gola mniej niż podczas właśnie ostatnich trzech.

Koguty wygrały pierwszy mecz z City w tym sezonie. Wszakże mogą oni wygrać oba starcia w jednej kampanii ligowej z ustępującymi mistrzami od 1986/87, kiedy to pokonali Liverpool 1-0 zarówno u siebie, jak i na wyjeździe.

Aczkolwiek można też sądzić, że Tottenham dzisiaj nie przegra. Albowiem wszystko porażki drużyny z Londynu w lidze w tym sezonie miały miejsce właśnie w Londynie: cztery u siebie, cztery na wyjeździe.

Natomiast minusem Spurs na wyjeździe jest fakt, iż zdobyli oni tylko 10 goli w 10 meczach wyjazdowych w obecnej kampanii ligowej.

Hueng-min Son strzelił sześć bramek w ośmiu meczach z City.

Udostępnij:

Facebook
Twitter