Maguire straci opaskę kapitana?

Harry Maguire jest naciskany przez Cristiano Ronaldo do przekazania mu opaski kapitana Manchesteru United.

Z tego powodu doszło ostatnio do spotkania między Maguire’em, Ronaldo oraz Ralfem Rangnickiem. Jak donoszą angielskie media, Portugalczyk ma spore szanse, aby przejąć tą funkcję na resztę sezonu.

Maguire spotyka się codziennie z dużą krytyką spowodowaną słabymi występami w tym sezonie. Angielski obrońca nie jest chętny do odstąpienia opaski, lecz przy takich występach może spodziewać się utraty miejsca w wyjściowym składzie co wiązało by się z przejęciem opaski kapitańskiej przez innego zawodnika. Kandydatem numer jeden jest Cristiano Ronaldo, który od jakiegoś czasu nalega na przejęcie tej roli.

Maguire ma również obawy, iż mógłby nie odzyskać opaski w przyszłym sezonie. Obrońca rozegrał w tym sezonie 26 spotkań, większość z nich odbiła się złym echem przez co był w ogniu krytyki  dziennikarzy i kibiców. 

W 2019 roku zasilił on Manchester United, przechodząc z Leicester za około 80 mln euro. Była to horrendalna kwota jak spojrzymy na dotychczasowe występy tego piłkarza. Wielokrotnie wszyscy mu wypominali jak bardzo nie pasuje do tego klubu i, że dawno z niego powinien wylecieć za formę jaką prezentował. O dziwo cały czas gra w pierwszym składzie i to z opaską kapitana. Stąd sam Cristiano Ronaldo uważa, że to on lepiej sprawdził by się w tej roli.

Manchester United w tym sezonie zalicza wzloty i upadki, choć po letnim oknie transferowym, oczekiwania były znacznie wyższe. Obecnie drużyna z Old Trafford znajduje się na czwartej pozycji, lecz walka o mistrzostwo Anglii już dawno się skończyła.

Udostępnij:

Facebook
Twitter