Łukasz Teodorczyk bliski nowego klubu!

Łukasz Teodorczyk od kilku dni oficjalnie nie jest zawodnikiem włoskiego Udinese. Klub i piłkarz uznali, że najlepsze będzie rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron. Teraz Polak może zasilić inny klub we Włoszech – według „Przeglądu Sportowego” ma on zostać graczem Vicenzy.

Zapewne nie tak wyobrażał sobie ostatnie trzy i pół roku – jeden gol i asysta w 30 spotkaniach Serie A, nieudane wypożyczenie do belgijskiego RSC Charleroi i powrót do Udinese. Dodatkowo po powrocie nie miał zbytnich szans na grę. Nie było sensu zostawać w klubie, w którym był pomijany przy wyborze składu, dlatego też padło na rozwiązanie umowy.

Jeszcze niedawno tureckie portale donosiły o przenosinach do Beşiktaşu. Jak informował portal fotomac.com.tr, Łukasz Teodorczyk znalazł się na liście graczy, którzy mogliby trafić do „Kara Kartallar”. Były reprezentant Polski mógłby skutecznie zwiększyć rywalizację w ataku, w którym gra m.in. Michy Batshuayi czy Kenan Karaman. Również nie brakowało informacji z polskich mediów, w których najczęściej przewijała się Jagiellonia Białystok. Jak widać, PKO Ekstraklasa nadal stoi otworem dla każdego gracza wracającego z podkulonym ogonem lub po okresie swojej najlepszej formy za granicą.

Zaplecze Serie A

Kierunków jest kilka, ale jeden na pewno możemy wykluczyć. Teodorczyk większych szans na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech już nie ma. Już nie jest to piłkarz, który przybywał do Serie A po udanym okresie w Anderlechcie i któremu wróżono transfer do Francji. Niestety mówimy o graczu, który z tygodnia na tydzień traci na swojej wartości. Teraz stoi przed idealną szansą, by odbudować swoją formę oraz wizerunek. Vicenza jest obecnie najsłabszym klubem w Serie B, a zarząd musi szukać wzmocnień w zimowym okienku transferowym.

I takowe najprawdopodobniej w tym tygodniu zaprezentuje się w barwach „Biancorossich”. Według informacji „Meczyki.pl” Łukasz Teodorczyk przechodzi dziś testy medyczne. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to były gracz Lecha Poznań zostanie zawodnikiem Vicenzy.