Łukasz Piszczek i Jerzy Dudek nie dołączą do sztabu Michniewicza

Gdy jeszcze niedawno wspominaliśmy o sztabie nowego selekcjonera, przewijały się nazwiska dwóch byłych reprezentantów Polski. Łukasz Piszczek i Jerzy Dudek mieli zostać współpracownikami Adama Nawałki. Cezary Kulesza postanowił jednak powierzyć tę funkcję Czesławowi Michniewiczowi, z którym ta dwójka nie ma zamiaru pracować.

W poniedziałek dnia 31 stycznia 2022 roku nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Czesław Michniewicz, który w przeszłości prowadził kadrę młodzieżową. Oczywiście sam selekcjoner sobie nie poradzi, więc potrzebni są mu współpracownicy. Według informacji podawanych przez media, w sztabie szkoleniowym znajdą się przede wszystkim osoby, które miały już okazję pracować z Michniewiczem. Jak podała Interia, w sztabie trenera znajdą się między innymi Kamil Potrykus, Mirosław Kalita, Tomasz Muchiński, Andrzej Dawidziuk i Grzegorz Witt. Gałąź medyczną zasilą doktor Jacek Jaroszewski oraz fizjoterapeuci: Paweł Bamber, Wojciech Herman czy Marcin Bator. Bez zmian pozostaje stanowisko team managera i rzecznika kadry (Jakub Kwiatkowski) oraz szefa banku informacji (Hubert Małowiejski).

Łukasz Piszczek nie przyjął oferty

Jedną z nowych twarzy sztabu szkoleniowego miał zostać Łukasz Piszczek. Były gracz Borussii Dortmund rozmawiał na ten temat z Cezarym Kuleszą, jak i również samym Adamem Nawałką. Szkoleniowiec przekonywał Piszczka, by ten dołączył do jego teamu. Sytuacja jednak się zmieniła, selekcjonerem został Michniewicz, z którym Łukasz nie będzie pracował. Jak przyznał, nie jest on gotowy na współpracę z trenerem, którego nie zna. Zapewnił jednak, że w najbliższych miesiącach skupi się na rozwoju swojej kariery trenerskiej. Gracz jest już zapisany na kurs UEFA B+A.

Jerzy Dudek również podziękował

Reprezentacji Polski, między innymi podczas marcowych baraży, nie pomoże również Jerzy Dudek. Były golkiper kadry czy Liverpoolu był zainteresowany współpracą z Adamem Nawałka. 18 stycznia na Instagramie pojawił się post, w opisie którego napisał: „Nigdy nie wiesz, kiedy rozpoczniesz kolejny, nowy rozdział w swoim życiu! Bądź przygotowany na zmiany.” Do tego dorzucił dwa zdjęcia z czasów gry dla polskiej kadry. W tym przypadku sytuacja była analogiczna jak ta z Piszczkiem – propozycja ta padła z ust Nawałki, a nie obecnego selekcjonera. Już w połowie tygodnia Dudek miał przekazać, że na obecną chwilę nie zasili on sztabu szkoleniowego. Wczoraj pojawił się kolejny post w social mediach. Tym razem z takim dopiskiem: „Tak potwierdzam, nie dołączę do sztabu trenera Michniewicza! Drużynie i trenerowi życzę powodzenia! Jak mówi trener Adam Nawałka, jesteśmy z wami i kibicujemy! Powodzenia z Rosją. Inaczej nie może być.”