Lucas Digne odejdzie? W grze aż cztery kluby

Lucas Digne to obecnie jeden z najlepszych piłkarzy Evertonu. Temat ewentualnego odejścia Francuza, co jakiś czas wraca na pierwsze strony gazet. Tak blisko jak teraz, jeszcze nie było. Według dziennika „Sky Sports”, Francuz już niedługo może opuścić drużynę The Toffies.

Lewy obrońca ma być zniesmaczony tym, jak słabo radzi sobie jego obecny klub. Nie jest to zresztą dziwne, gdyż Everton, w obecnych rozgrywkach zajmuje odległe 15. miejsce.

Trener klubu, Rafa Benitez zdaje się tylko potwierdzać fakt, iż coś jest na rzeczy. Po porażce z Brighton hiszpański trener wypowiedział się o nim w następujący sposób:

„Kompletnie nie patrzy na drużynę i nie poświęca jej uwagi. Dla mnie to ważne, aby mieć zawodników, którzy chcą tu być i walczyć za klub, kibiców i kolegów z zespołu. Z tego grona trzeba wybierać najlepszych.”

Lucas Digne, lista chętnych:

Z pewnością zainteresowanych usługami Digne nie brakuje. Jeszcze niedawno media informowały o Napoli. Włoski klub wciąż nie odpuszcza, natomiast ewidentnie faworytem w wyścigu o podpis nazwać ich nie można. Problemem w tym przypadku jest to, że Everton chce za byłego zawodnika FC Barcelony około 30 milionów funtów. Włoski klub nie chce wpłacić teraz tej kwoty. Negocjacje miały się między nimi czasowo urwać. Władze „Azzurich” chcieli podpisać tylko umowę wypożyczenia z opcją kupna. To niezbyt odpowiada oczekiwaniom The Toffies.

Na szczęście dla samego zawodnika, szybko pojawiły się trzy inne, równie atrakcyjne opcje. Wcześniej wspomniane „Sky Sports” pisało o Chelsea, Newcastle i West Hamie. Wszyscy chcą sprowadzić 29-latka jako naturalne wzmocnienie składu. „Młoty” mają obecnie dość przeciętnych piłkarzy na tej pozycji, zaś „Sroki” szykują znaczącą rewolucję. Zdaniem tego samego źródła, to zeszłoroczny zwycięzca Ligi Mistrzów jest najbliżej takiego ruchu. Zainteresowanie The Blues znacząco wzrosło, gdy Ben Chilwell naderwał więzadło krzyżowe. Przez ten uraz, Anglik będzie prawdopodobnie wykluczony z gry do końca sezonu. Pomijając tę kwestię, statystyki obu zawodników, zapowiadają, iż może być to spory skok jakościowy.

Ben Chilwell has scored three Premier League goals this season but in general play Lucas Digne edges him in these stats per 90 minutes.

Udostępnij:

Facebook
Twitter