Losowanie baraży mistrzostw świata: Na kogo możemy trafić?

Już dziś reprezentacja Polski pozna swojego rywala w barażach. Losowanie odbędzie się w Zurychu, a początek ceremonii przewidziany jest na godzinę 17:00.

Polacy zajęli drugie miejsce w grupie podczas eliminacji do mistrzostw świata w Katarze 2022. W ostatnim meczu z Węgrami, straciliśmy szansę na bycie rozstawionym w nadchodzących barażach. Spowodowało to, że spotkanie w 1 rundzie będziemy rozgrywać na wyjeździe z teoretycznie mocniejszym rywalem, w dodatku bez pauzującego za kartki Mateusza Klicha. Najpierw przedstawmy zasady ostatecznego turnieju eliminacyjnego, który odbędzie się pod koniec marca 2022 roku.

W pierwszej rundzie zagra 12 zespołów. Drużyny rozstawione będą grały u siebie. Następnie sześciu zwycięzców tych par czeka kolejna runda. Tworzą się trzy pojedynki, a gospodarz zostanie wylosowany. Reprezentacje, które wygrają, jadą na mundial. 

Drużyny rozstawione
Portugalia
Szwecja
Włochy
Szkocja
Rosja
Walia

Drużyny nierozstawione:
Turcja
Ukraina
Polska
Macedonia Północna

Austria
Czechy

*Warto dodać, iż Ukraina nie może trafić na Rosję z powodu konfliktu politycznego.

Wśród potencjalnych rywali Polaków są dwie światowe potęgi, Portugalia oraz mistrzowie Europy, czyli Włosi. Pozostałe drużyny wydają się być w naszym zasięgu, chociaż doskonale pamiętamy mecz na Euro 2020 ze Szwecją, który zakończył się wynikiem 3-2 dla naszych przeciwników. Jak wiemy, futbol jest czasami nieprzewidywalny i nawet ci skazywani na porażkę potrafią sprawić dużą niespodziankę, tym samym eliminując piłkarskiego giganta.

Baraże zostaną rozegrane 24 i 25 marca (półfinały) oraz 28 i 29 marca (finały).

  • Transmisja w Tvp Sport o 17:00.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter