Lewandowski z prestiżową nagrodą – najlepszy piłkarz na świecie

Oliwa sprawiedliwa, stało się! Rober Lewandowski zakasował konkurencje i zgarnął nagrodę dla najlepszego piłkarza na świecie. Zawodnik Bayernu zdobył tę prestiżową statuetkę po raz drugi z rzędu. Dziś wszyscy Polacy powinni być dumni ze swojego rodaka.

Uprzedzając pytania – nie, nie chodzi tu o złotą piłkę. France Football oczywiście pozostało przy swojej decyzji, a licznik Polaków, którzy otrzymali tę nagrodę, wciąż wynosi równe 0. Statuetka, którą zgarnął Lewandowski to oczywiście nagroda dla najlepszego piłkarza na świecie według plebiscytu FIFA The Best. Napastnik Bayernu i reprezentacji Polski otrzymał ją podczas oficjalnej ceremonii przeprowadzonej dziś wieczorem w Zurychu.

Fakty są takie, że jest to o wiele mniej prestiżowe wyróżnienie niżeli popularna złota piłka. Musimy się z tym pogodzić. Mimo że znaczy ono względnie to samo, to tak naprawdę nie pozostaje na długo w pamięci wśród niedzielnych kibiców. Grono, z jakiego został wyłoniony najlepszy zawodnik na świecie, jest jednak wciąż bardzo prestiżowe. Lewandowski wyprzedził w nim bowiem takie nazwiska, jak Leo Messi (tegoroczny zdobywca złotej piłki), czy też Mohamed Salah.

Plebiscyt FIFA The Best ma wciąż długą tradycję. Jego gale są organizowane nieprzerwanie od 1991 roku. Rok temu triumfował na niej także Robert Lewandowski, ale już dwa lata temu nagrodę tę zgarnął Leo Messi. Tylko sześciu piłkarzom udało się dwukrotnie zgarnąć tę nagrodę. Tymi zawodnikami byli oczywiście: Robert Lewandowski, Leo Messi, Cristiano Ronaldo, Zinedine Zidane, Luis Nazario de Lima (Ronaldo) i Ronladinho.

Dzisiejszy sukces możemy traktować, jako osłodę po ostatniej, bardzo kontrowersyjnej decyzji na gali złotej piłki. Czy dzisiejsza nagroda będzie w stanie zniwelować całkowicie nasze rozgoryczenie – zapewne nie.  Zawsze, jednak jest bardzo miło gdy nasz rodak wygrywa jakąkolwiek nagrodę, przypominając tym samym o istnieniu na mapę takiego narodu, jak Polska. Lewandowskiemu oczywiście należą się zasłużone gratulacje i życzenia dalszych sukcesów. Oby był w stanie rozsławiać nasz kraj na arenie europejskiej, jak najdłużej.

Udostępnij:

Facebook
Twitter