Lewandowski w Barcelonie? Xavi zabiera głos w tej sprawie

Trener FC Barcelony, Xavi zabrał głos na konferencji prasowej przed meczem z Eintrachtem Frankfrut, gdy zapytano go o Roberta Lewandowskiego. Ostatnio w mediach sporo mówiło się o potencjalnym dołączeniu Polaka do „Blaugrany”. Co więcej, stacja „TVP Sport” oraz Sebastian Staszewski z „Interia.pl” twierdzą, że Lewandowski ustalił warunki kontraktu z FC Barceloną. 

Co dalej z Lewandowskim?

Przyszłość Roberta Lewandowskiego dalej stoi pod znakiem zapytania. Napastnik ma umowę z Bayernem Monachium obowiązującą tylko do czerwca 2023 roku. Nadchodzące lato będzie decyzyjne, albo Polak zostanie w Bayernie i przedłuży kontrakt, albo odejdzie do innego klubu. O sytuacji świetnego strzelca wypowiedział się Tomasz Włodarczyk z „Meczyki.pl” w programie „International Level”.

Po pierwsze, nie są ustalone warunki kontraktu z Barceloną. Po drugie, Robert Lewandowski na pewno nie rozmawiał w tej sprawie ani z „Barcą”, ani tym bardziej z prezesem Bayernu Monachium, Oliverem Kahnem. Bayern nie podjął jeszcze rozmów ws. nowej umowy – stwierdził dziennikarz

– Udało mi się skontaktować z Pinim Zahavim i on też powiedział, że nic nie ustalono z Barceloną i Bayernem, sprawa jest po prostu otwarta. Jeżeli agent Roberta nie wrzucił przynęty, że coś się dzieje, to ta sprawa jest na mocno początkowym etapie. Zahavi przyznał jedną rzecz – on od wielu tygodni rozmawia z Laportą i Barceloną. Ma do tego prawo, w przeciwieństwie do piłkarza – dodał.

Te rozmowy za moment prawdopodobnie przyspieszą. Pini Zahavi jedzie do Barcelony 27 kwietnia, a 28 kwietnia będzie już w Monachium. Zakładam, że będzie miał konkret przedstawiony przez „Barcę”, może warunki kontraktu dla Roberta. I później z takimi informacjami uda się do Monachium i będzie mógł rozmawiać z Oliverem Kahnem. Nie przesądzałbym, czy to też nie jest gra, ale moim zdaniem taki jest plan samego agenta. Moim zdaniem gra dopiero się rozpoczyna – zakończył.

Xavi zapytany o Lewandowskiego:

Rozumiem to pytanie, ale to nie moment na rozmowę o Lewandowskim. Szanuję go, to świetny piłkarz, ale musimy skupić się na jutrzejszym meczu. Nie mogę powiedzieć nic więcej – usłyszeli dziennikarze obecni na konferencji prasowej przed meczem Barcelony z Eintrachtem.

FC Barcelona rozegra w czwartek o godzinie 21:00 spotkanie w ramach ćwierćfinału Ligi Europy. Katalończycy podejmą na Camp Nou Eintrach Frankfurt. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1 w Niemczech.